Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Cinsel güçte istenen artışın gerçekleştirilmesi için, dolaşım sisteminin aktif bir şekilde çalışması gerekmektedir. Dolaşım sisteminin aktif çalışması için ise, yapılması gereken şeyler aslında ne çok zor; ne de bulunması imkansız şeylerle gerçekleştirilebilmektedir. Cinsel gücün artması için gereken dolaşım sistemindeki aktifliği sağlamak için, mutfağımızda yer alan bir takım besin, yiyecek maddelerinden faydalanmak yeterli olabilmektedir. Hangi yiyeceklerin, cinsel gücü ne şekilde arttırdığına bakacak olursak:

Cinsel Gücü Arttıran Besinler, Yiyecekler ve Bitkiler

Çikolata: Serotonin ve dopamin hormonlarının, birbirleri ile olan sentezlerini gerçekleştiren çikolata, mutluluk verici özelliğe sahiptir; bunun yanında, uyarıcı etkisi ile de bilinmektedir.
Antosiyen: Kanın daha hızlı akmasını sağlayan bir özelliğe sahip olan antosiyen, pek çok meyve içerisinde yoğun miktarda bulunmaktadır. Antosiyen barındıran meyveler arasında, kiraz, çilek, böğürtlen, ahududu, yabanmersini… yer almaktadır.
Somon Balığı: Somon balığı, içeriğinde, yoğun miktarda omega-3 bulundurmaktadır. Omega-3 ise, kanın daha hızlı akmasını sağlayan bir yağ asidi olarak bilinmektedir.
Demir: Cinsel hayatı olumsuz etkileyen etkenler arasında yer alan bir diğer faktör de demir eksikliğidir. Demir eksikliğini önleyebilmek için yağsız kırmızı et, tavuk eti, hindi eti ve baklagillerden faydalanılması önerilmektedir.
Avokado: Avokado, B6 ve E vitaminleri bakımından zengindir. B6 vitamini ile serotonin hormonu salgılanırken, E vitamini ile de tertesteron hormonunun salgılanması sağlanır; ve bu nedenlerden dolayı da, daha mutlu ve daha güçlü bir cinsel hayat yaşayabilmeniz olasıdır.
Domates: Likopen bakımından zengin olması nedeniyle, libidoyu arttırıcı özellik taşımaktadır.
Sarımsak: Damarların genişlemesine yardımcı olan sarımsak, bu özelliği ile, dolaşımın da daha sağlıklı ve aktif olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.
Midye ve istiridye: Testesteron hormonunun salgılanmasına katkıda bulunan bu deniz ürünlerinin, bu özelliği, içeriklerinde barındırdıkları çinkodan aldıkları bilinmektedir.
Acı biber ve zencefil: Bu iki besin de, kan akışını hızlandıran; ve sinir uçlarını uyaran özelliğe sahiptirler.
Ananas: İçeriğinde barındırdığı bromelin ile, libidoyu yükselten bir özelliğe sahiptir.
Yumurta: B5, B6 vitaminleri içeren yumurta, stresi önleyen; ve hormon seviyesini dengeleyen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle de libidoyu yükselttiği bilinmektedir.
Kuruyemişler: Dopamin etkisini arttıran kuruyemişler, bu sayede, cinsel yaşamınızda keyif almanızı; ve aldığınız bu keyifle de daha güçlü bir cinsel hayat yaşayacağınızı size göstermektedir.

Not: Burada yazılı olan cinselliği artıran afrodizyak yiyecekler hakkındaki yazımız bilgilendirme amaçlıdır. Destekleyici olarak doktorunuzun bilgisi dahilinde ihtiyacınız kadar olanı tüketilebilir. İhtiyacınızdan fazla olanı tüketmek vücudunuzda yorgunluğa  ve başka sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle tüm bitkisel ürünleri aşırı tüketmek fayda yerine zarar verebilir. Konu hakkında uzman kişilerin önerilerini dinlemelisiniz.

One Comment on “Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler”

 1. Dr. Ender Saraç tarafından verilen erkekler için cinsel gücü arttıran macun

  1 kg bal
  250 gr toz zencefil
  100 gr toz zerdeçal
  50-60 gr kabukları ayıklanmış ve dövülmüş kakule
  1-2 gr hakiki safran
  50-60 gr dövülmüş kişniş
  1-2 tatlı kaşığı arı sütü
  2 tatlı kaşığı polen
  100 gr kabuksuz dövülmüş antep fıstığı
  100 gr çam fıstığı

  Hazırlanışı :

  Tümünü tatlı kaşığıyla karıştırın. Işık görmeyecek biçimde serin ve loş bir ortamda saklayabilirsiniz. Günde 2 kez (Sabah ve akşam) bir çorba kaşığı kadar yenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir