Damar Tıkanıkları İçin Özel Karışım

Damar tıkanıklığı problemi olanlar için hazırlanabilecek limon suyuna sarımsak karışımı tarifi damar tıkanıkların da tavsiye ediliyor.

damar_tikaniklari_icin_ozel_karisim

Gerekli Malzemeler: 

40 diş sarımsak

20 adet limon suyu

2 demet maydanoz suyu

1 çay kaşığı zencefil

Cam kavanoz olacak

Hazırlanışı: 

Sarımsaklar ezilir. Limon suyu, maydanoz suyu (2 demet maydanozu 1 litre suyun içinde 15 dk kaynattık, 15 dk demledik süzdük  maydanozun suyunu elde ettik) ve 1 çay kaşığı zencefil ile birlikte bir kavanoza konur. Bunu tahta kaşıkla güzelce karıştırıyoruz. Yaklaşık 1 hafta kadar bekletilir. Bunu serin bir yerde bekleteceğiz. Ağzını bezle kapatacağız. Tülbentte olabilir. Bekletirken günde 1-2 kez tahta kaşıkla karıştırıyoruz.

Malzemeler karıştırılıp yaklaşık 15 gün boyunca soğuk serin yerde bekletilir.

1 su bardağı ılık suya 1 çorba kaşığı eklenip her gece tüketilebilir. Midenize dokunuyorsa içmeyiniz. Bu karışımın kanı sulandırıcı etkisi vardır. Bu yiyeceklere alerjiniz varsa bu karışımı kullanmayınız.

Uyarı: Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa bu karışım içilmemeli, sarımsağın tansiyonu düşürdüğü de unutulmamalıdır.

Damar tıkanıklığı için tarifi verilen özel karışım Dr. Feridun Kunak Show’un 26.11.2012 günü canlı yayında verilen tarife göre bu tarifi almak isteyenler için yer verilmiştir.

One Comment on “Damar Tıkanıkları İçin Özel Karışım”

  1. Anadolu’da yaşayan insanların yıllardır kullandığı limon sarımsak kürü damarların açılmasında destek olabilecek bir karışımdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir