Defne Sabunun Faydaları

Antakya yöresinde meşhur olan defne sabunu defne yağının özelliğinden dolayı cildimiz ve saçımız için çok faydalıdır. Defne sabunu katkısız ve doğal olmasından dolayı cildimiz ve saçlarımız için faydalı olup zararlı kimyasallar ihtiva etmez. Defne yağı cilt tarafından hemen emilebilen doğal,  antiseptik özelliği bulunan bir yağdır. Sentetik ve kimyasal katkı maddeleri içermez. Bu nedenle deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına sebep olmaz.

Saç dökülmesine, saçtaki kepeklenmeye karşı etkili bir sabundur. Cilt sağlığı için çok yararlıdır. Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğu için tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı yararlıdır. Hücreleri yeniler, vücudu gençleştirir.

Gar (defne) sabununun faydaları:

Çocuklarda pişiği engeller.

Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.

Antiseptik ( mikrop öldürücü ) özelliği sayesinde , cildi doğal olarak temizler , bakterilerden arındırır ,   mantar , egzama ,pişik , sedef , sivilce ,tahriş ,alerji gibi cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

Varisleri rahatlatmada etkilidir.

Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.

Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır, doğal peeling özelliği vardır.

Romatizma ağrılarını dindirir.

Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını önler.

Doğal olmasından dolayı Defne sabunu  kullanmanızı tavsiye ederim. Denediğim ve kullandığım Verdaa markalı defne yağı katkılı saf zeytinyağı sabun oldukça kaliteli bir sabundur.
Verdaa hakkında;  Antioch’s Verdaa – Defne Sabunu  Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Laboratuvarlarında Ar-Ge çalışmaları yapılan ve profosörlerin danışmanlığında üretilen Verdaa ürünleri defne bitksinin özelliklerini doğal renk ve kokusu ile evlere taşıyor. Kesinlikle hayvansal ürünler, alkol, renklendirici, parfum v.b katkı maddeleri kullanılmıyor. Hammadde alımından pazara sunulacağı ana kadar üretimin her aşamasın analizden geçirilerek TSE ve Uluslararası (INCI) standartlarda pazara sunuluyor.

Bunun yanında History Defne Sabunu da kalite olarak öne çıkan bir markadır.
History hakkında ; Bir aile geleneği olarak sürdürdüğü doğal sabun üretimine, 1994 yılında History adı ile markalaşarak devam eden firmamız, Anadolu’da yüzyıllar boyunca geleneksel olarak üretilen zeytinyağlı ve bitkisel Türk Sabunlarını kalite ve çeşitliliğini güçlendirerek iç ve dış pazara sunmaktadır.
History, üretim aşamasından, paketlenmesi ve satış şekillerine kadar doğal ve geleneksel olanı yapmak ve geliştirmek üzere prensiplerini oluşturmakta ve bu şekilde tüketiciye gerçekten de özel olanı sunmayı amaçlamaktadır.

One Comment on “Defne Sabunun Faydaları”

  1. Katı doğal sabun alırken şu hususu dikkat etmek gerekir. Sabunun üstü beyaz beyaz tuzlanmış ise içinin kostiği fazla gelmiştir. Bu sabun tahriş eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir