Depresyona Karşı Hangi Bitki İyi Gelir?

Yoğun iş ve şehir hayatı, ruhsal sıkıntılar, yaşanan sorunlar insanların ruhsal açıdan daralmasına ve zaman içerisinde depresyon olarak tabir edilen rahatsızlık ile karşılaşmasına neden olur. Son yıllarda dünya genelinde daha sık karşılaşılan bu rahatsızlığı karşı alternatif tıp içerisinde de önemli bitkisel ilaçlar, şifalı otlar bulunmaktadır.

Bu yazımızda depresyona karşı hangi bitki iyi gelir, depresyona iyi gelen şifalı bitkiler, depresyona iyi gelen bitki çayları, depresyona iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu Depresyon Kürü  gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

Depresyona İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, Şifalı Bitkiler, Bitki Çayları, Depresyona İyi Gelen Bitkiler, Depresyona Neler İyi Gelir, Depresyona Hangi Bitkiler İyi Gelir, Depresyona Hangi Bitki İyi Gelir, Depresyona Karşı Hangi Bitki İyi Gelir

Depresyona karşı iyi gelen bitkiler nelerdir?

Depresyona iyi gelen şifalı bitkiler arasında aşağıda yer alan bitkiler önemli bir yere sahiptir. İşte o bitkilerden bazıları…

Adaçayı, sinirsel rahatsızlıklara, titremeye ve halsizliğe karşı etkilidir.
Adamotu, bıkkınlık, ümitsizlik gibi ruhsal sorunların giderilmesini sağlar.
Ahlat, sinir yatıştırıcı etkiye sahiptir.
Civan perçemi, mide ve sinirler üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.
Ihlamur sinir sistemi rahatsızlıklarına karşı iyileştirici bir etki yaratır.

Yukarıda yer alan bitkiler depresyona iyi gelen şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.

Depresyona iyi gelen bitki çaylarını sıralamak gerekirse;

Yeşil çay,
Ihlamur,
Adaçayı,
Melissa,
Nane,
Kuşburnu,
Tarçın,
Karanfil,
Kök zerdeçal,
Anason
Kakule gibi bitkilerden hazırlanan çaylar, depresyona iyi gelen bitki çayları arasında yer almaktadır.

Depresyona iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu’na göre depresyona karşı en iyi ilaç yeşil bitkilerdir. Özellikle ıspanak, tere otu gibi bitkiler depresyona karşı kullanılabilecek en etkili silahlardır.

Depresyona İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

İşte İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen depresyona iyi gelen bitkiler.

* Ispanak,
* Maydanoz,
* Tere otu,

Bu üç bitki karıştırılarak hazırlanacak kürün, sabah akşam sıvı halde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hazırlanışı oldukça kolay olan kürü, bitkilerin yaprak ve saplarını bir kaba karıştırıp kaynattıktan sonra kullanabilirsiniz.

Uyarı: Bitkilerinde ilaçlar gibi yan etkileri bulunmaktadır. Kullandığınız ilaçlar ile etkileşime girebilirler. Hamileler, emziren anneler, kronik hastalığı bulunanlar ve kanser tedavisi gören kişiler doktorlarına danışmadan hiç bir bitkiyi kullanmamalıdırlar. Herhangi bir hastalığınız olduğunda lütfen öncelikle konu ile ilgili uzman doktora başvurunuz. Bu konu sizleri bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır. Kendi kendinize teşhis koyup tedavi yoluna lütfen gitmeyiniz. Aksi takdirde daha kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Depresyon ve ruhsal sıkıntılar yaşıyorsanız alkol den uzak durun.

2 Comments on “Depresyona Karşı Hangi Bitki İyi Gelir?”

 1. Depresyon İçin Rahatlatıcı Çay Tarifi

  1 bardak su
  Yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar melisa
  3-4 adet karanfil
  Yarım kabuk tarçın

  1 dakika kaynatılır. 1 dakika demlenir.

 2. Selam ben depresyon hastasıyım ve uzun yıllardır,tedavi görüyorum. İlaç kullanıyorum antideprasan ile birlikte kedi otu çayı içebilirmiyim ? Tabi aynı anda olmamak kaydıyla cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir