Diş Ağrısına Neler İyi Gelir? Diş Ağrısına Pratik Çözümler

Diş ağrılarına çeşitli bitkisel müdahaleler ile çözüm bulabilirsiniz. Ancak tüm bu yöntemlerin geçici olduğunu, tam bir çözüm için hekiminizin yardımını almanız gerektiğini unutmayın.

Kesinlikle ağrıyan diş üzerine ASPİRİN ya da herhangi bir ağrı kesici ilaç uygulanmaz. Kimyasal yapıları nedeni ile bu gibi ilaçlar diş etinde ve çevre yumuşak dokularda tahrişlere neden olabilir.

Diş Ağrısı İçin Doğal Çözüm-1

Çınar yaprakları, sirke ile karıştırılarak kaynatılır. Elde ettiğiniz karışımı, gargara yaparak ağrılı bölgeye uygulayın.

Diş Ağrısı İçin Doğal Çözüm-2

Yine sirke ile servi yaprağını karıştırarak kaynatınız. Elde ettiğiniz karışımı, gargara yöntemi ile ağrılı bölgeye uygulayın.

Diş Ağrısı İçin Doğal Çözüm-3

Diş üzerinde çürük nedeni ile oyuk oluşmuşsa buraya çok az karanfil yağı (eugenol) emdirilmiş pamuk koyulabilir. Eugenol ağrının azalmasını sağlayacaktır. Yine bir miktar karanfil çiğnemek, ya da karanfili toz haline getirip ağrıyan diş üzerine uygulamak az ağrılı durumlarda işe yarayabilir. Fakat fazla miktarda ve uzun süre uygulanması halinde diş etinin tahriş olacağı unutulmamalıdır.

Diş Ağrısı İçin Doğal Çözüm-4

Bir diş sarımsağı, 3 tutam karabiber ile karıştırılarak yakılır. Elde edilen karışım, bal ile karıştırılarak hap şeklinde çürümüş bölgeye uygulanır.

One Comment on “Diş Ağrısına Neler İyi Gelir? Diş Ağrısına Pratik Çözümler”

  1. Ya azı dişim cok fena ağrıyo doktora gittim antibiyotik verdi kullan gel çekecem dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir