Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir?

Diş Eti Çekilmesi Ve Diş Çevresi Dokularında İltihaplanma

Diş eti çekilmesine karşı uygulanacak bu kürün düzenli olarak 5-6 ay uygulanması gerekir. Diş eti çekilmelerine veya diş çevresi dokularının iltihaplanmalarına karşı da önleyici olarak haftada birkaç kez bu kür uygulanabilir. Özellikle diş eti çekilmesi şikayeti olanların uygulayacakları bu kürden sonuç alabilmeleri için 5-6 ay boyunca günde 3 kez uygulamaları gerekir. C ve K vitamini eksikliği diş etlerinin kolay iltihaplamasına veya diş eti kanamalarına neden olabilir. Bu konuda hekiminizin görünüşünü alınız.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Diş Eti Çekilmesi İçin Kür: Kaynamakta olan 1 bardak klorsuz suya 1 tatlı kaşığı yaban kekiği ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 3 dakika kaynatın. Üçüncü dakikadan sonra sıcakken süzün. Ilıdıktan sonra bir yudum alarak yumuşak bir diş firçası aracılığı ile diş ve diş etlerinizi günde üç kez fırçalayın. Her gün taze olarak hazırlanması şarttır.

2 Comments on “Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir?”

  1. Benmde diş etlerimde sorun var.Bu konuyu birçok yerde aradım ve sonunda buldum 🙂
    Teşekkürler

  2. Evet… Diş etindeki iltihaplanmalar bazen sıklaşıyo birden. Yazı güzelmiş. Ama genelde grip olan kişilerde de diş eti çekilmesi oluşabiliyo dimi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir