Dişleri Beyazlatma Yöntemleri

Bakımlı insanların iyi bildiği gibi dişler çok önemlidir. Sadece bakım konusunda değil, aynı zamanda sağlık konusunda da diş sağlığının önemi gerçekten büyüktür. Diş beyazlatmak için kullanılabilecek birçok yöntem vardır. Ancak bunlardan önce dişlerin rengini koyulaştıran nedenlerden bahsedelim.

Dişler Neden Koyulaşır?

Öncelikle genetik olarak, herkesin diş rengi beyaz olmayabilir. Annenizin, babanızın veya onlardan önceki akrabalarınızın genetik özelliklerini taşıyabileceğiniz için, eğer ailenizde dişleri beyazdan biraz daha koyu kişiler varsa dişlerinizi bu renkte olabilir. Tabii bembeyaz da olabilir.

Bir diğer husus ise anne karnındayken, annenizin kullandığı ilaç ve benzeri etkenler diş renginizi değiştirebilir. Ancak bunlar büyük değişiklikler olmayacaktır, sonuçta herkesin diş rengi beyazdır ve sadece renk tonu olarak çok az farklılıklar gösterebilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri:

Diş Beyazlatma Kürü

Öncelikle bir çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve iki damla zeytinyağını bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra diş fırçanıza kullandığınız diş macununu sıkın ve diş fırçasını bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalayın. Böylece diş macununa yardımcı bir formül ortaya çıkacak.

Diş Macunları

En sık kullanılan diş beyazlatma ürünü diş macunlarıdır. Sadece diş beyazlatmak değil, diş sağlığı için de gerçekten önemi büyüktür. Diş macunları hem dişlerinizi beyazlatır, hem nefesinizi tazeler ve ağız içerisindeki mikropları defeder. Böylece hem beyaz dişler hem de sağlıklı dişler elde edebilirsiniz.

Ancak, diş macunlarının düzenli olarak kullanılması gerekir. Ayda bir kere diş macunu kullanmak, size sadece birkaç saatlik bir fayda sağlar. Ancak her yemekten sonra veya günde 2-3 defa diş fırçalamak, size kalıcı bir beyazlık ve sağlıklı dişler için yardımcı olur.

Diğer Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diğer bir çok diş beyazlatma yöntemi vardır. Bunlar firmalar tarafından satılan ürünler, lazerli diş beyazlatıcılar, doktorlar tarafından diş beyazlamak olarak sıralanabilir. Örneğin dişleri cilalatarak beyazlatabilirsiniz. Ya da lazer beyazlatıcılar ile kökten bir temizlik sağlayabilirsiniz. Ancak bunlar gerçekten çok maliyetli ve bir o kadar da yorucudur.

En iyisi, düzenli olarak diş fırçalayarak sağlıklı ve beyaz dişler ile yaşamınızı sürdürmenizdir. Eğer diş sağlığınıza dikkat eder, düzenli olarak dişlerinizi fırçalarsanız; maliyetli yöntemlere gerek kalmadan düzenli bir beyazlık ve sağlık kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir