Doğal El Kremi Nasıl Yapılır? Ebru Şallı El Kremi Tarifi

Yaşadığımız soğuk günlerde ellerinize doğal bakım yapmak isterseniz evinizdeki malzemeler ile çok kolay el kremi yapmanız mümkün. Cildiniz kimyasal  kremleri sevmiyorsa size vereceğimiz bu formülle cildinize dost bir el kremi yapabilirsiniz.

Ebru Şallının El Kremi Tarifi:

Doğal yağlar kullanılarak elde edilen bu  el kremi ellerin yaşlanmasını engelliyor, elleri derinlemesine nemlendiriyor elleriniz için yararlı bir krem ojesiz kullanırsanız tırnaklarınıza da bakım oluyor.

Gerekli malzemeler :

– 1 yemek kaşığı vazelin
– 1 yemek kaşığı gliserin
– 1 çay kaşığı limon yağı (tırnaklarınızı doğal rengine kavuşturur.)
– 1 çay kaşığı buğday yağı (yaşlanmayı engelleyen özel bir yağ)

Hazırlanışı Ve Kullanımı: Bir kase içerisine 1 yemek kaşığı vazelin, 1 yemek kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı limon yağı ve buğday yağını ekleyip bunları karıştırıyoruz. Bunu isterseniz küçük bir kavanoza koyabilir yada kullandığınız kasenin üzerini streç ile kapatıp istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınız ve ellerinize yedirerek kullanabilirsiniz. Elinize günde 2 kere uygulayabilirsiniz. Yanınızda küçük bir kavanozda taşıyıp gerektiğinde sürebilirsiniz. Ellerinizi nemlendirir. Bunu aynı zamanda dizlerinize ve ayaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Akşam yatmadan uygulamanız oldukça faydalı olacaktır.


One Comment on “Doğal El Kremi Nasıl Yapılır? Ebru Şallı El Kremi Tarifi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir