Doğal Elma Sirkesi ve Maden Suyu Kürü Sivilcelere Bire Bir

Hayatımızın belli dönemlerinde bazen sivilcelerimiz de artış olabiliyor. Bunlar da bir çoğumuzu rahatsız ediyor. Öncelikle sivilcelerimizin arttığı zamanlarda yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklere dikkat etmemiz gerekir. Bu yiyicekler ise portakal, greyfurt, domaates, sarımsak, turşu, patlıcan gibi asitli besinlerdir. Bu meyvelerin içeriğindeki etken maddeler, asit sivilceleri azdırıyor ve cildi tahriş edebiliyor. Bu nedenle bu yiyeceklerden çok tüketiyorsak bunları azaltmak faydalı olabilir.  Sarımsağın içerisinde allicin, sarımsağın  antibiyotik etkisine karşı içeriğinde alerji artıran ve sivilceyi azdıran etken madde içerir. Fakat Limon ise diğer yukarıdaki saydıklarımız gibi değildir.

Sivilceler İçin Kür:

Malzemeler: Doğal Elma Sirkesi ve Doğal Maden Suyu

1 Türk kahvesi fincanı kadar doğal ev elma sirkesini veya %100 doğal olan organik  marketlerde satılan elma sirkesi (Asetik asit içermeyen elma sirkesi olmalı) aynı oranda bir kahve fincanı maden suyunu karıştırıp günde 2 defa öğleden önce ve öğleden sonra (akşam) bir pamuk yardımı ile sivilceleriniz üzerine kompres yaparsanız sivilceleriniz den kurtulursunuz. Bu kürün etki etmesi için yüzünüzde en az yarım saat bekletilmesinde fayda var.

Bu kür saraçoğlu tarafından verilmiştir. Derlenip sizlere sunulmuştur.

4 Comments on “Doğal Elma Sirkesi ve Maden Suyu Kürü Sivilcelere Bire Bir”

  1. admin elma sirkesinin üstünde asetik asit içerip içermediği yazmıyor bunu nasıl öğrenecez peki ???

  2. Elma sirkesi mutlaka doğal olmalı. İçilebilir derecede olan elma sirkesi tercih edilmelidir. Asit derecesi %4 ile %5 olanlar. Asetik asit bir tür meyve asididir. Dediğiniz gibi bende baktım marketlerde satılan ürünlerde yazmıyor. Ev yapımı sirkeler daha uygun olur. Yada organik sertifikalı bir elma sirkesini tercih edebilirsiniz. Bu kür Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilmiştir.

  3. Ya maden suyu değilde sadece elma sirkedi olsa olmazmı hiçbir yerde bulamadım onu

  4. Yarım saat cildimizde beklettikten sonra yüzümüzü yıkayacakmıyız? Yoksa cildimizde mi kalacak kür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir