Doğal Koltuk Altı Kremi Tarifi

Bu yazımızda doğal koltuk altı kreminin yapılışı ile ilgili bilgiler yer alır.

Sıcak günlerin gelmesi ile birlikte özellikle yazın koltuk altlarımız çok terliyor. Terle birlikte hoş olmayan kokularda ortaya çıkıyor. Aslında terlemek insanın doğasında olan bir şey ve aşırı değilse terlemek gayet normal bir durum dur.

Vücut sıcaklığı arttığında bedenimiz terleyerek vücudun soğumasına yardımcı oluyor. Terleme sırasında vücuttan su ile birlikte az miktarda tuz, üre, ürik asit ve çeşitli toksik maddeler atılmaktadır. Antiperspiran ürünlerde alüminyum bazlı maddeler bulunmaktadır. Bu ürünler, ter bezlerinin ağzını geçici olarak kapatarak terlemeyi önlemektedir. Bu nedenle kotluk altı terlemesini önleyen maddeler kullanmayınız.

Koltuk altı terlemesine çözüm
Koltuk altı terlemesine çözüm

Koltuk altı kokusuna neden olan ise bakterilerdir. Koltuk altı deodorantlarını banyodan sonra kullanmak gerekiyor. Terli iken kullanmak hiç doğru değildir.

Ter kokularını önlemek için ev yapımı doğal koltuk altı kremi yapabilirsiniz. Hazırlanışı son derece kolay olan koltuk altı kremini banyodan sonra kullanabilirsiniz. Eğer evde koltuk altı kremi yapamıyorsanız çok güzel hazır doğal koltuk altı deodorantlarından, koltuk altı kremlerinden satın alabilirsiniz.

Eğer banyodan sonra bir miktar karbonat  koltuk altlarına sürülürse o bile tek başına ter kokusunu önlemede oldukça etkilidir. Karbonat bazı hassas ciltlerde yakıcı bir etki gösterebilir. Bu nedenle test ederek kullanmanız önerilir.

Doğal Koltuk Altı Kremi Tarifi

2 kaşık mısır nişastası

1 tatlı kaşığı karbonat

Kakao yağı ( Krem kıvamına getirmek için )

Lavanta yağı

Aloe vera yağı

E Vitamini

Hazırlanışı: Bir kasede mısır nişastası, karbonatı karıştırın, benmari usulü kakao yağını eritin ve karışıma onuda ekleyin, E vitaminini de ekledikten sonra güzelce karıştırarak krem haline getiriniz. İsterseniz daha güzel kokması için arzu ya göre antiseptik lavanta yağı, gül suyu, gül yağı, aloe vera yağı bu tür doğal yağlar da karıştırabilirsiniz.

Doğal ev yapımı koltuk altı kremi tarifi Gülben Ergen’in programına konuk olan Ziraat Müh. Erkan Şamcı tarafında verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir