Doğal Özlü Bitkisel Yağlar Ve Faydaları

Sağlığın doğadan geldiği ve yine doğa ile korunabileceği unutulmamalıdır. Özellikle kimyasal ürünlerin kullanılması, çevresel etmenler, kirlilik ve vücudunuza yeterince özen göstermemeniz vücut sağlığınızın bozulmasına neden olacaktır. Tedavi sırasında kullanılacak ilaçlar kadar alternatif tedavi yöntemlerine de başvurulabilir. Bugün birçok ürünün içerisinde de yer alan bitkisel ürünler ile doğadan gelen sağlığa kavuşabilirsiniz. İşte doğal özlü bitkisel yağlar ve sağladığı faydalar.

Zeytinyağı, sofralarımız ve salatalarımızda da sıklıkla kullandığımız zeytinyağı saçlarda önemli etkilere sahiptir. Onarıcı etkileri yanında vücutta kas ve adale zorlanmalarında da yararlar sağlamaktadır. Bağırsakların ve sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasında görev alır.

Zencefil yağı, soğuk algınlıkları, kırgınlık ve halsizlik sorunları, bulantı ve mide ağrılarında yarar sağlamaktadır. Zeytinyağında olduğu gibi adale bölgesinde oluşan ağrılarda, çekmelerde dinlendirici bir etkisi bulunmaktadır.

Zambak yağı, koku sanayinde sıklıkla kullanılan bir üründür. Ayrıca vücutta oluşan ağrılarda ve romatizma sorunlarında etkili tedavi yöntemidir.

Susam yağı, genellikle sindirim sorunlarında, kabızlık gibi vakalarda kullanılmaktadır. Kuru cilt yapısı olan kişilerde de tedavi amacıyla uygulanmaktadır. Saç bakımında ise genellikle ölü ve sık kırılan saçlarda onarıcı bir etkiye sahiptir.

Sarımsak yağı, mikroplara karşı koruyucu ve öldürücü bir etkiye sahiptir. Tansiyon problemlerinde, iştah sorunlarında ve mide ağrılarında yine yararlı etkileri bulunmaktadır. Ayrıca romatizma ve varis gibi sorunları bulunan kişilere de sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Rezene yağı, mide ağrılarını ve hazımsızlık sorunlarını gidermede etkili bir bitkisel üründür. Ayrıca gebelik dönemi sonrasında emzirme dönemi içinde bulunan annelerde, anne sütünü artırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Papatya yağı, halk arasında da sıklıkla kullanılan bitkisel bir yağdır. Papatya yağının ölü ciltler üzerinde ve yaralarda iyileştirici bir etkisi bulunmaktadır.

One Comment on “Doğal Özlü Bitkisel Yağlar Ve Faydaları”

  1. Susam çok faydalı birşey. Susam yağının da çok faydalı oldugunu düşünüyorum.Bilgi için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir