Dr. Feridun Kunaktan Şeker Rahatsızlığı İçin Bitkisel Karışım

Dr. Feridun Kunak, şeker rahatsızlığı olan hastalara, şeker’i dengeleyecek böyle bir karışım tavsiye etmektedir. Karışımda geçen bitki ve yağlara alerjisi olanların kullanmamaları önerilmektedir.

Malzemeler:

70 gram mersin yaprağı
50 gram kekik
30 gram karabaş otu
70 gram kuşburnu
40 gram bodur mahmut
70 gram bamya çiçeği

Uygulanışı: Yukarıda vermiş olduğumuz otların hepsini birbirine karıştırınız. Bir kabın içine iki su bardağı su koyun ve kaynatın. Kaynatmış olduğunuz suyun içine, bir çorba kaşığı karıştırmış olduğunuz otlardan koyun. Ağzını kapatıp, iki dakika demleyin, daha sonra süzerek tüketin.

DİKKAT!!! yukarıda belirtilmiş olan bitkisel karışımda belirtilmiş olan bitkilere yağlara alerjisi olan hastalar bunu kullanmamalıdır.

Bilgi vermek amacı ile yazılmıştır. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde mutlaka doktorunuza danışınız. Şeker hastalığınız ile ilgili ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmadan bitkisel bir karışım kullanmayınız.

3 Comments on “Dr. Feridun Kunaktan Şeker Rahatsızlığı İçin Bitkisel Karışım”

 1. Şeker hastaları için karışım

  50 gr mahlep
  50 gr toz tarçın
  50 gr dövülmüş çörek otu
  50 gr dövülmüş üzüm çekirdeği

  Cam bir kavanozun içinde hepsini karıştırın.

  1 tatlı kaşığı karışım, 1 tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırıp yemek aralarında yenilirse şekerin düşmesine yardımcı olur. Bu karışım çorba ve yemeklere eklenip o şekilde de yenilebilir.

 2. vermiş olduğunuz karışımı uyguladık etkisini de gördük fakat doktor karaciğere zararlı olabileceğini söyledi insilün iğnesi kullanan bir hastaya bu karışımın hiç bir zararı yok diyebilirmisiniz? cevap verirseniz sevinirim

 3. bende daha başlayalı iki gün oldu faydasını gördüm karaciğere etkisi varmı deyınce tedirgin oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir