Ekmek Yapma Makineleri, Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyesi

Günümüzde başta televizyon programları olmak üzere birçok yazılı ve görsel sunuda kişiler hem ihtiyaçları hem de istekleri doğrultusunda ekmek yapımına yönelmektedir. Ancak bazı durumlarda sağlık sorunları nedeniyle zorunlu olarak tuzsuz ve glütensiz ekmek ihtiyacı hissedilmektedir.

Evde ekmek yapımı dışarıdan bakıldığında oldukça zor bir durum gibi görülse de sanılanın aksine makineler ile oldukça kolaylaşan bir durumdur. Ancak seçeceğiniz makinenin istek ve ihtiyaçlarınıza cevap vermesi önemlidir. Bu açıdan,

Ekmek yapma makinesi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle ihtiyaçlarınızı ve tüketim aralığınız belirlemeli, bunun sizin için zorunlu ya da keyfi bir ihtiyaç olup olmadığına karar vermelisiniz. Ayrıca bütçe aralığınızı netleştirmeli ve buna göre makine seçmelisiniz.

Günlük ne kadar ekmek tüketiyorsunuz?

Ekmek yapma makinesi almadan önce günlük ne kadar ekmek tükettiğinizi belirlemesiniz. Unutmamanız gereken en önemli durum evde yapılan ekmeklerin fırından alınan ekmeklere göre daha doyurucu olduğudur. Ayrıca, evde kaç kişi olduğunuz ve kaç kişinin ekmek tükettiği de önemlidir.

Makineler üretim şekli ve tipine göre 500 gr’dan 1000 gr’a kadar ekmek üretebilir. Fırın ekmeğini iki kişi 2 öğünde tüketirken ev ekmeğini 2 kişi 5 öğünde tüketebilir. Bu nedenle tüketim aralığınız önemli.

Makine için yeterli alanınız ne kadar?

Ekmek yapma makineleri de kapasitesine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, alacağınız makineyi ne kadarlık bir alanda kullanabileceğinizi belirleyin. Ayrıca ekmek makinelerinin oldukça gürültü çıkaran aletler olduğunu unutmayın. Zamanlama ile çalışacaksa sizi sabaha uyandırma görevini yerine getireceğini bilin.

Sadece ekmek mi yapacaksınız?

Gelişen teknolojiyle birlikte ekmek yapma makineleri artık ekmek yapmak dışında birçok görevi yerine getirmektedir. Siz sadece ekmek yapmak mı istiyorsunuz? Yoksa farklı işlerde de kullanacak mısınız? Ekmek yapma makinesi almadan önce olmazsa olmaz hamur yoğurma programının olup olmadığını kontrol edin.

Makinede zamanlamaya dikkat!

Eğer, sabah kahvaltılarına mis gibi sıcak ekmek ile uyanacaksanız makinenizin saat ayarlı, zamanlamalı olmasına dikkat edin.

Ekmek Yapma Makinaları Fiyatları

İşte güncel birkaç ekmek yapma makinesi ve fiyatları…

Arçelik K 2715 98,99 TL’den başlayan fiyatlarla

Sinbo SBM-4705 114,000 TL’den başlayan fiyatlarla

Kenwood BM 250 126,26 TL’den başlayan fiyatlarla

Beko BKK-2510 129,80 TL’den başlayan fiyatlarla

Fakir Pane Deluxe 165 TL’den başlayan fiyatlarla

Tefal OW 3001 199 TL’den başlayan fiyatlarla

King K-107 84,75 TL’den başlayan fiyatlarla

Fakir Pane 200 TL’den başlayan fiyatlarla

Unutmayın, yukarıda yer alan fiyatlar en düşük ve güncel fiyatlardır. Fiyatlar belirleyeceğiniz kriterlere ve güncel döneme göre değişiklik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir