Elma Suyunun Fadaları Ve Elma Suyu Hakkındaki Gerçekler

Günlük hayatımızda, yemeyi çok sevdiğimiz; ve sarı, kırmızı; yeşil renklere sahip olan elmanın, suyunun da kendisi kadar faydalı; ve tatlı olduğunu biliyor musunuz? Biz, elma suyunun tadını bildiğinizi farzederek, sizlere, elma suyunun faydalarından söz edeceğiz.

Elma suyu sabah aç karna, bir bardak içildiği takdirde, kanda bulunan toksinleri temizleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, elma suyunun faydaları arasında, kanı temizleyici özelliğinden söz etmek gerekmektedir.

Elma suyunun faydaları arasında, uykusuzluk problemini çözebilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Uyku sorunu yaşayan; uykuya geçişte zorlanan bir kişi, elma suyu içerek, daha kolay uyumayı sağlayabilir.

Elma suyunun faydaları arasında, mide bulantısının giderilmesinden; ve sindirimi kolaylaştırmasından da söz etmek gerekmektedir.

Elma suyunun faydalarından bir diğeri ise, gastrit nedeniyle oluşan mide yanmasını ortadan kaldırmasıdır.

Elma suyunun faydaları arasında, bağırsakların yumuşatılmasından; ve bağırsakların çalışmasını hızlandırmasından da söz etmek gerekmektedir.

Elma suyunun faydalarından, kendisini yorgun hissedenlerin de yararlanması gerekmektedir; çünkü elma suyu enerji veren bir özelliğe sahiptir.

Elma suyunun faydalarından yararlanması gereken bir diğer grup da, yaşlanmak istemeyenlerdir. Cilt güzelliğine katkıda bulunan elma suyu, cildin yaşlanmasını da geciktirmektedir.

Elma suyunun faydaları arasında, kilo vermek için tatlı yememesi gereken kişilerin, tatlı yeme isteklerini bastırması da yer almaktadır.

Elma suyunun faydaları arasında, kalbi güçlendirdiğinden de söz etmek gerekmektedir.

Elma suyunun faydaları arasında, idrar yollarını çalıştırmasından da bahsetmek gerekmektedir.

Ancak, belirtilen elma suyunun faydalarının tamamı, %100 saf elma suları için geçerlidir. Ünlü Doktor Mehmet Öz, elma suyu ile ilgili yapmış olduğu çalışmalarda, piyasada hazır olarak satılan elma sularının içerisinde, kabul edilemez derecede arsenik bulunduğunu biz tüketiciler ile paylaşmaktadır. Elma suyunun faydalarından yararlanmak isteyenler, çocuklarına meyve suyu içirerek bir katkı sağlamak isteyen aileler, elma suyunun faydaları yerine, hazır alınan elma suları ile, bir takım zararlar elde eder; ve kanser riskini kendi üzerlerinde arttırmış olurlar. Bu nedenle, Mehmet Öz’ün uyarısına uyması gereken kişilerin, elma suyunun faydalarından yararlanmak için, söz konusu elma suyunu kendi olanakları ile hazırlamalıdırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir