Estetik Medikal Hekiminiz Olmalı

Pek çok insan, sağlığına dikkat etmemekte; ancak güzelliğini oldukça ön plana çıkartmaktadır. Güzel olan kişi ilgi çekeceğini düşünür; bu özellikle de bayanlar için geçerli bir durumdur. Güzel olursanız ilgi çekebilirsiniz, evet; ama, sağlığınız güzelleşirken korunur mu acaba? Böyle bir şeyin olmadığını bilmelisiniz; güzelleşmek; ve sağlıklı olmak aynı kavramlar değildir. Cilt bakım ürünleri, cildinizi güzelleştirir; ancak bazı cilt bakım ürünleri cildinize sağlığını geri verir. İçeriğindeki antioksidanlar, mineraller; aynı zamanda da nemlendirici etkileri, size sağlığınızı verebilir. Peki hangi cilt bakım ürününün bunu yapacağını biliyor musunuz? Bunu siz bilemezsiniz. Bunu, sizin doktorunuz bilir; sizin sağlığınızla ilgili genel sorunlar hakkında bilgi sahibi olan kişi yani… Bu doktor, sizin için gerekli tahlilleri yapacak; ve elde edilen sonuçları yorumlayarak, size, ne yaparsanız doğru olacağını söylemesi gereken doktordur. Ve bu doktorlar genellikle, estetik medikal hekimlerdir.

Sağlıkları ile gerektiği kadar ilgilenmeyen kişiler, aslında yaşlanmaktan da korkmamaktadırlar. Yanlış cilt bakım ürünü kullandıkları takdirde belki kırışıklıkları artacaktır; ancak önemli değildir onlar için; yüzlerini gerdirirler, olur biter… Kilo almamak için de özel bir çaba sarfetmezler. Yağ aldırmak diye bir şey var öyle değil mi; aldırırlar yağlarını; ve fazla kilolarından kurtulurlar neden sorun etsinler ki? Ancak işin iç yüzü hiç de öyle değildir aslında. Siz kilo aldığınızda; ya da cildiniz kırıştığında; belki gerdirebilirsiniz, ancak aynı zamanda bunlar, sizlerden birşeyler götürmekte olan uygulamalardır. Bunu da aklınızın bir köşesine yazmanız gerekmektedir.

Cilt bakımı; ve sağlıklı vücut oluşrutmak için, içeriden dışarıya doğru bir koruma sağlamanız gerekmektedir. Sizin estetik medikal hekiminiz, vücut yaşınızın, organ yaşınıza oranını öğrenecek; ve öğrenmiş olduğu bu organ yaşına göre, size neler yapmanız gerektiğini, nasıl beslenmeniz; ve hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Bu koruma genellikle yiyeceklerle gerçekleştirilmekte; sonrasında ise krem gibi dışarıdan uygulanan ürünlerle desteklenmektedir. Siz bir botoks yaptırmanın çok kolay olduğunu düşünebilirsiniz; belki de botoks yaptırmak gerçekten de kolaydır; ama botoks yaptırdığınızda da düzenli olarak tüketmeniz gereken bir takım yiyecekler olacak; beslenme düzeninizi botoksa göre ayarlamanız gerekebilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir