Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Trt 1 Gülben programı konuğu Erkan Şamcı dan bu hafta her zaman olduğu gibi süper tarifler ve bilgiler verdi. Evde gül suyu nasıl yapılır, kene, böcek, sivri sinek gibi haşereler den doğal yollar ile nasıl korunabiliriz bu konularda çok güzel bilgiler verdi.

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır? Gül Suyu Tarifi

Şimdi Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır. Bunu Öğrenelim.

Gerekli Malzemeler

1 orta boy tencere

1 toprak sütlaç kabı

1 sade porselen yemek tabağı

Bir miktar gül yaprağı

Kokulu güller olması lazım. Güllerin yapraklarını kopraıyoruz. Baş kısmını koparın ki yeniden tomurcuk oluşturur. Yeni güller olması için

Gül Suyu Tarifi;

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır? Boş bir tencereyi ocağa koyun, herhangi ateşe dayan bir kabı( küçük toprak sütlaç kabı olabilir) boş teneceremizin içine ters olarak koyuyoruz, üzerine boş bir tabak koyuyoruz, boş tabak düz olacak ve bu tabağın içine gül suları damlayacak, içine temiz bir soğuk su koyup kaynatıyoruz. Kenarda bir kanal oluştu içerisini gül yaprakları ile dolduruyoruz. Suyumuz kaynarken bu gül kaynayan suyun içinde dururken cam bir kapağı ters olarak koyacağız kapağın üzerindeki tutacak kısmını sökün ve cam kapağın üzerine buz koyunuz.

Doğal Yollar İle Böceklerden Kurtulmak

Sadunya böcekleri,sinekleri uzaklaştırır.

Çam iğnesi yağı kene için çamın iğnesinden yapılan yağ en çok çam yağı keneyi kaçırıyor. Açıktan kalan yerlere çam yağı sürünüz. Bebeklere sürülmesi önerilmez.

Lavanta yağı güveler için etkilidir. Limon yağı bir fıs fısın içine koyun çalkalayın, evinize limon yağı sıkın sivrisinekler için etkilidir. Limon yağı fıs fısın içinde birikmesin. Limon yağı çoğu böcekte kaçırıcı etki yapar.

Karbonatla pudra şekerini karıştır böceklerin görüldüğü yerlere dökün, böcekler için güzel bir yemektir ancak yuvalarına gittiğinde ölürler. Her yere serpin.

http://www.dailymotion.com/video/xqttsx

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır
Doğal Gül Suyu Tarifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir