Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Yöntemi Nedir?

Gençleşmek isteyen insanlar, vücutlarının pek çok bölgesine estetik yaptırmaktalar; ancak bir insanı, yüzüyle; ya da vücudunun diğer bölgeleri ile birlikte, genç ve bakımlı; ya da yaşlanmış gösteren, bir de elleri vardır… Eller, insanların en çok dikkat çeken noktaları arasında yer almaktadırlar. Bakımlı bir el, her zaman kendini göstermektedir.

Ellerdeki zerafet, sadece kadınlarda değil, erkeklerde de kendini gösteriyor. Bir insan genç ise, bunu ilk olarak ellerinden anlamak mümkün oluyor. Eller, bir insanın hassasiyetini; ya da bakımını ortaya çıkartan en belirgin noktalar niteliğinde olmalarının yanında, çok çabuk dikkat çekmeleri ile de bilinmekteler. Bu nedenle, sadece bayanların değil, erkeklerin de, el estetiğine; ve el bakımına özen göstermesi gerekiyor.

Güneş, yüzümüz gibi ellerimizi de vuruyor. Ellerimiz de, yüzümüz gibi, en çok güneş alan vücut noktalarımız arasında yer alıyor. Bu durum deride elastikiyet kaybına neden oluyor; ve aynı zamanda da cilt lekelerinin ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Bununla birlikte, ellerin sürekli olarak ıslanmasının da elastikiyet kaybına sebep olduğunu belirtmekte fayda görülmektedir. Aynı zamanda sigara kullanan kişilerde bu durumun çok daha belirgin bir şekilde gözler önüne serildiğini de söylemekte fayda görülmektedir. Eldeki elastikiyet kaybına paralel olarak, aynı zamanda deri altındaki yağların da azalması ile, elde, elin arka kısmındaki damarlarda ortaya çıkan bir kırışıklık ve damar görüntüsünün ortadan kaldırılmaması durumunda, bu eller, kendilerini özellikle yaşlılık semptomları ile gözler önüne seriyor.

Ellerin yaşlanmaması gibi bir durum söz konusu değil belki; ancak, yüze uygulanan estetik yöntemlerine benzer yöntemlerle, eldeki yaşlanmayı da durdurup geriletebilmek mümkün. Bu yöntem, Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile mümkün hale getirilmiş durumda. Bu yöntem hiç bir şekilde cerrahi uygulama gerektirmemektedir. Bu yöntemin sadece lazer ile uygulandığını belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanısıra, Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yöntemi bir kaç sefer uygulandığı takdirde, ellerdeki kahverengi lekelerin giderilmesi de mümkün hale getirilmektedir. Bununla birlikte, el arkasında yer alan damar görünümünün de daha sağlıklı hale getirilmesinde, Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yöntem ile başarılı sonuçlara imza atılmaktadır. Yöntemin bir kaç seans uygulanması yeterli olmaktadır.

El gençleştirme üzerinde yapılan uygulamalarda, Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yöntemi, sadece yöntemlerden bir tanesi. Bununla birlikte, yeni yeni geliştirilen çok sayıda yöntemden de faydalanılabilmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir