Funda Yaprağı Çayı Faydaları, Funda Yaprağı İle Zayıflama

Funda Yaprağı Çayı Faydaları, Yararları

Funda bitkisi, yaprağı ve çayı olarak şifalı ve kilo verdirici etkisiyle oldukça popülerleşmiş bir bitki türüdür. Halk arasında funda bitkisi, süpürge otu olarak da tanınmaktadır. Son dönemde birçok ünlü simanın ve doktorların sıkça önerdiği bitkilerden birisi olan funda, kilo verdirici özelliği ile zayıflama çayı olarak ünlenmiştir. Yazımızda, funda yaprağı çayı hazırlanışını, funda yaprağının faydalarını, yararlarını, funda yaprağı çayının gerçekten zayıflatıp zayıflatmadığını bulabilirsiniz.

Funda yaprağı, hem çay hem de funda suyu olarak tüketilebilen bir bitki türüdür. Funda bitkisinin şifası, yaprağında gizli olup genel olarak yararları aşağıdaki gibidir.

Funda Yaprağı İle Zayıflama, Funda Yaprağı Zayıflatırmı, Funda Yaprağı Faydaları, Funda Yaprağı Ne İşe Yarar, Funda Yaprağı Çayının Faydaları, Yararları, Funda Çayının Yararları, Funda Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır, Funda Yaprağı Ne İşe Yarar

Funda yaprağının faydaları nelerdir?

Funda yaprağı üzerinde yapılan araştırmalarda özellikle böbrek rahatsızlıklarında, böbrek taşında ve böbrek de oluşan ağrılarda iyi ve yararlı etkileri bulunduğu görülmüştür. Ayrıca funda yaprağı çayının taş düşürücü bir etkisi bulunmaktadır.
Nikris hastalığına karşı funda yaprağı çayının oldukça yararlı etkileri bulunmaktadır. Nikris, halk arasında gut ya da damla hastalığı olarak da tanınmaktadır.
Emzirme döneminde bulunan annelere funda yaprağı çayı ve suyunun süt artırıcı etkisi bulunmaktadır.
Funda yaprağı ezilerek lapa şeklinde kullanıldığında sırt ve bel ağrılarına iyi gelmektedir. Ayrıca funda yaprağı lapasını avokado ve jojoba gibi bitkisel yağlar ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Funda yaprağı kullanarak funda merhemi de hazırlanabilir. Bunun için zeytinyağı ve funda yaprağı lapasını karıştırarak kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışım cilt üzerinde bulunan yara ve lekeler üzerinde etkilidir.

Funda Yaprağı Çayının Faydaları

Funda yaprağı çayı, idrar söktürücü ve iltihap atıcı özelliği nedeniyle sıkça kullanılmaktadır.
İshal vakalarında funda yaprağı çayı sıkça önerilmektedir.
Çay olarak tüketildiğinde albümin ve ödem üzerinde etkili olmaktadır.

Funda Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır, Nasıl Yapılır?

Funda bitkisinin kısaca yukarıda yer aldığı şekliyle yararlı etkilerini gördük. Peki, funda yaprağı çayı nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır?
Funda yaprağı çayı oldukça basit ve kolay bir biçimde hazırlanabilir. Kaynar su içerisine kullanacağınız ölçüde atacağınız funda yaprakları yaklaşık 3 dakika kadar kaynatıldıktan sonra 20 dk kadar demlenmeye bırakılır. Demlenen çay, normal çay şeklinde günde 2-3 kez tüketilebilir.
Funda Yaprağı İle Zayıflama, Funda Yaprağı Zayıflatırmı, Funda Yaprağı Faydaları, Funda Yaprağı Ne İşe Yarar, Funda Yaprağı Çayının Faydaları, Yararları, Funda Çayının Yararları, Funda Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır, Funda Yaprağı Ne İşe Yarar

Funda Yaprağı İle Zayıflama

Funda yaprağı çayının zayıflatıcı bir etkisi var mı?

Funda yaprağı çay olarak tüketildiğinde zayıflatıcı bir etkisi olan bitkisel bir ürüne dönüşmektedir. Funda yaprağı çayı bağırsaklar üzerinde tüketilen gıdaların emilimini geciktirerek metabolizmayı hızlandırmaktadır. İnsülin üzerinde etkili olan funda yaprağı çayı, tüketim sonrasında kişide tokluk hissi yaratmaktadır.

Funda yaprağı çayı zayıflatırmı?

Zayıflatıcı etkisinden yarar sağlamak istiyorsanız funda yaprağı çayını günde 3 kez 1 er bardak şeklinde tüketmeniz yeterli olacaktır. Fakat kullanım şekline bağlı olarak sert ve acı bir tadı bulunan bu çayın, aşırı şekilde tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Normal çay hazırladığınız şekilde bir miktar funda yaprağı demi ve sıcak su komanız yeterli olacaktır.

Uyarı: Bitkisel ürünler ve bitkisel çaylarında ilaçlar gibi yan etkileri olabilir herhangi bir rahatsızlığınız varsa öncelikle doktora danışınız ve doktorun size vereceği tedaviyi ihmal etmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir