Funda Yaprağı Çayı Zayıflatırmı? Funda Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Zayıflamak istiyorum, kilo vermek istiyorum diyen bir çok kişi hangi bitkiler zayıflamaya yardımcı olur diye merak ediyor. Bu merak edilen bitkilerden biri de Funda yaprağıdır. Daha önce funda yaprağı çayının faydalarını sizlere aktarırken Funda yaprağı çayı içmek zayıflatırmı? Bu soruya yanıt vermiştik. Bu yazımızda sizlere funda yaprağının zayıflamaya etkisinden kısaca tekrar söz  ederek  Funda Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır? Bu soruyu da yanıt vereceğiz.

Zayıflamayı yardımcı kilo vermeyi hızlandıran bir çok bitki bulunuyor. Bu bitkilere yeri geldikçe sitemizde yer veriyoruz. Zayıflamaya yardımcı bitki denilince bu konudaki etkisi en çok bilinen yeşil çay dır.

funda-yapragi-cayi-zayiflatirmi
Funda Yaprağı Çayı Zayıflatırmı? Funda Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır? Hangi Bitkiler Zayıflatır?

Funda Yaprağı Çayı Zayıflatırmı?

Yağ yakımını artıran metabolizmayı canlandıran funda yaprağı bitkisi ile yapılan funda yaprağı çayı bağırsak ahengini düzenler. Bağırsaktan yağın emilimini geciktirici etkisi ile de ve  kilo vermeye destek olur.

Funda Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır? Nasıl Yapılır?

Funda yaprağı çayı yapmak, hazırlamak pek çok çiçekli bitkide olduğu gibi sıcak suyun içinde demleme şeklindedir.

Güvenilir yerlerden taze olarak alacağınız 1 tatlı kaşığı funda yaprağını fincanın içine koyun. Üzerine sıcak su ekleyip üzerine kapatın ve demlenmesi için 5-10 dakika bekledikten sonra süzerek içiniz. Günde 3 fincan fazla tüketmeyiniz.

Hangi bitkiler zayıflatır? Zayıflamak için hangi çay içilir?

Yeri gelmişken hangi bitkiler zayıflatır? Bu soruya da kısaca cevap verelim. Funda yaprağı dışında yeşil çay başta olmak üzere, mate yaprağı, kekik ve biberiye bitkileri de zayıflamada yardımcı olan yağ yakımını artıran bitkiler arasındadır.

Zayıflamaya yardımcı bitki çayı tarifi: 1 tatlı kaşığı yeşil çay ile 1 tatlı kaşığı mate yaprağı karıştırıp çayını demleyip günde 2-3 fincan tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Bitkisel Çaylar

Eğer funda yaprağı çayının tadından hoşlanmadıysanız diğer zayıflatan bitkisel çayların neler olduğunu öğrenmek için buraya bakınız.

Funda yaprağı çayı zayıflatırmı sorusunun yanıtını detaylı bir şekilde anlattık. Fakat şu unutulmamalıdır. Gerek funda yaprağı gerekse zayıflatan diğer bitkisel çaylar zayıflamaya sadece destek olur. Tek başına bu çaylar sizi zayıflatır diye bir şey kesinlikle söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir