Genç Kalmak Hiç de Zor ve Yorucu Değil

Kimi insanlar, genç kalmak isterler. Genç kalmak için, saçını boyatan erkek sayısı oldukça fazladır. Buna paralel olarak yüzlerine estetik yaptıran kadınların sayısı hiç azımsanmayacak kadar çoktur; ve bu estetik operasyonların acısı bir ömür boyu unutulmazken, erkeklerin saçlarını boyattıkları da her hallerinden belli olmaktadır. Bunun yanında daha pek çok şey sayılabilmekle birlikte, yapılan uygulamaların tamamı genç kalabilmek içindir. Peki size, genç kalmak için yapmanız gereken şeylerin, aslında yukarıda saydıklarımızdan çok daha kolay şeyler olduklarını söylesek, iki dakikanızı ayırıp bizi dinler misiniz?

Genç kalabilmek, belirtilen uygulamaların gerçekleştirilmesinden çok daha kolay; hem de sağlıklı… İşte size, genç kalabilmek için deneyebileceğiniz bir kaç yöntem. Gençlik, var olan güzelliğin bozulmaması demekse, siz hep güzel kalacaksınız… Nasıl mı?

Egzersiz: Günde en az 40 dakikanızı, tüm vücudunuzu harekete geçirebilecek egzersizler yaparak değerlendirin. Genç kalmak için egzersiz yapmanın önemi büyük iken, yapılması tercih edilebilecek egzersizler arasında, yüzme ve yürüyüş sayılabilmektedir.

Günde 10.000 adım: Gün içerisinde atmanız gereken adım sayısı en az 10.000’dir. Bunu siz saymakta zorlanıyorsanız, kendinize bir adımsayar almanız gerektiğini belirten uzmanlar, genç kalabilmek için atılması gereken adım sayısı için belirttikleri rakamın, adımsayar ile, gittikçe arttırılmak isteneceğini de belirtiyorlar.

Kasları güçlendirmek: Özellikle bacak kaslarının güçlendirilmesi, sadece genç yaşlarda değil, yaşlılık dönemlerinde de kişilerin daha sağlıklı olabilmesini sağlayacaktır. Bacak kaslarını geliştiren kişiler, yaşadıkları düşüşlerin sonrasında da daha az hasar ile kurtulacaklardır.

Karbonhidrat yerine protein kulanımı: Özellikle kahvaltılarda, karbonhidrat ağırlıklı beslenenlere oranla protein ağırlıklı beslenenler, daha zayıf olmaktadırlar. Bununla birlikte, kahvaltıda, beyaz un ile yapılmış olan ekmek, kek, kurabiye, poğaça gibi şeyleri yemeyen kişiler, protein ağırlıklı beslendiklerinde, gün içerisinde daha az acıkacaklardır.
Hobilere zaman ayırmak: Genç kalmak için yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi, zamanınızın bir saatlik bölümünü, ilgi duyduğunuz bir eylemi gerçekleştirerek, tüm sorunlarınızı unutmanız ile elde edeceğiniz rahatlama duygusudur. Bu gün içerisindeki bir saatlik zamanı geçireceğiniz eylem, hareketli bir eylem olursa, egzersizleri de aradan çıkartmış olabilirsiniz.

One Comment on “Genç Kalmak Hiç de Zor ve Yorucu Değil”

 1. İŞTE YAŞLANMAYI ÖNLEMEK İÇİN YAPILACAK 10 YAŞAM TARZI DEĞİŞİKLİĞİ

  1. Günde 7 saat deliksiz uyuyun
  2. Kalori kısıtlaması yapın
  3. Aç uyuyun
  4. Vücudu fazla şekerden kurtarın
  5. Sigarayı bırakın
  6. çok yoğun güneş maruziyetini azaltın
  7. Her gün 10 bardak su için
  8. Mutlaka kas egzersizi yapın
  9. Stresten kaçın
  10. Cildinizi sert sabunlardan uzak tutun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir