Göbeği Eritmenin Yolları, Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Bir çok kişi göbeklerinin büyüklüğünden ve bu bölgedeki fazlalıklardan şikayetçidir. Göbek eritmek için yapılabilecek bir takım egzersizler ile birlikte göbeğinizi eritmeye yardımcı bitkilerde bulunmaktadır.

Maydanoz: Diyetlerin vazgeçilmezi maydanozun suyunu içerek göbek bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntemdir.

DİKKAT: Maydanozu böbrek iltihabı olanlar yememelidir. Hamileler dikkatli ve az yemelidirler. Maydanoz fazla yenildiğinde dilde tutukluk yapar. 5 yaşından küçük çocuklara tedavi amaçlı maydanoz suyu içirilmemelidir.

At Kuyruğu: İdrar söktürücüdür. Yağ dokularını eritmeye fayda sağlar. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir. Aşırı kullanmamak gerekiyor.

DİKKAT: Atkuyruğu Ucunda sürekli spor başağı taşıyan yüksek boylu türler kesinlikle kullanılmamalıdır!

Safran Çayı: Sindirimi düzenler, yemekte aldığınız yağ alımını azaltır, metabolizmayı hızlandırır. Bölgesel zayıflama konusunda sporla desteklendiğinde çok başarılı olur.

DİKKAT: Doz aşımı kanama ve zehirlenmelere sebebiyet verir. Hamileler kullanamaz.

Rezene: Zayıflama konusunda yararlı olan çaylardan biridir. Tadı tatlımsı ve yakıcıdır, anason tadı hakimdir. Mide hazımsızlık gibi sorunlara da birebirdir. Çayı gaz ve sindirimi sorunlarına iyi gelir. İdrar söktürücüdür.

DİKKAT:Rezene doz aşımı karın kaslarında gerilme yapar, aybaşı zamanlarında kullanmak fazla kanamalara sebebiyet verir. Hamileler kullanamaz. Çok ender olarak deri alerjileri görülebilir.

Frenk Soğanı: Fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar ve sindirim teşvik eder. Hafif acı, soğana benzeyen tadının sebebi, içindeki hardal yağlarıdır.

Kekik: Sindirim sorunlarına iyi gelir, metabolizmayı hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Yeşil Çay: Hem sağlıklı kilo vermek hem de bölgesel zayıflama konusunda çok işe yarar. Ayrıca kansere karşı korunmada çok etkilidir. Günde 3-4 bardak yeşil çayı rahatlıkla içebilirsiniz.

Funda Yaprağı Çayı: Funda yaprağı metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi sağlar. Ancak 20 dakikadan fazla kaynatılmaması gerekir. Her gün en fazla 3 fincan içilen funda çayı bağırsakların çalışmasında etkili olur.

Funda Yaprağı İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı olur.

Göbeğin Erimesine Yardımcı Bitkisel Çay Tarifi

Malzemeler:

4 çay kaşığı yeşil çay
2 çay kaşığı funda yaprağı
2 çay kaşığı rezene
2 çay kaşığı kekik

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri büyük bir bardak sıcak suyun içine koyun ve demlemeye bırakın. 5-6 dakika sonra bitkileri süzgeç yardımı ile süzerek dışarı alın. Bu çayı çok soğutmadan ve tatlandırıcı ilave etmeden için. Her gün 2 bardak bu çaydan içebilirsiniz.

Soğan Suyu ile Zayıflama

Malzemeler: 4-5 adet kuru soğan- 2,5 lt su

Yapılışı: Soğanların kabukları soyulup el ile kırıldıktan sonra 2,5 lt su ile düdüklü tencerede 10 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzgeçle süzülür. Gün içerisinde elde edilen bu su tüketilmeye devam edilir. Hem sağlık açısından hem de zayıflama açısından son derece faydalı ve yardımcıdır. Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak midesinde problem olanlar bu kürü uygulamasınlar.

Göbek eriten lahana kürü

Malzemeler:

4 adet taze lahana yaprağı,
yaklaşık 25 dal taze maydanoz,
1 adet limon (sulu olması tercih edilir),
yarım litre su

Hazırlanışı: Yarım litre kadar su tencereye konulur ve kaynatılır. Kaynamakta olan suyumuzun içine lahana yaprakları konulur. En az 3 dakika lahanayla kaynatıp ondan sonra maydanozları da eklenir. Kaynamış olan karışım soğumaya bırakılır. Süzülüp içine limon sıkılır. Aynı gün belli aralıklarla tüketilir.

DİKKAT: Lahananın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak, özellikle çiğ yendiğinde bazı duyarlı midelerde şişkinliğe yol açabilir. Bu durumda içilecek bir bardak rezene-frenk kimyonu eşit karışımının çayı rahatlatacaktır. Albümini olanlar lahana yememelidir. Guatr rahatsızlığı olanlar kullanamaz. Hazmı zordur, gaz yapar.

UYARI !!! Burada size verilen bitkiler ve bitkisel çay tarifleri ile ilgili açıklamalar  bilgilendirme amaçlıdır.  Zayıflamak ve göbeğinizi eritmek için bu konuda uzman hekimlere başvurmanız gerekmektedir. Hamileler, küçük çocuklar, kemoterapi gören kişiler özellikle bu konuda dikkat etmelidirler. Doktorlarının önerisi dışına çıkmamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir