Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

İnsanların bazılarının gözlerini altında, bir darbe görmüş gibi morluklar oluşur. Oluşan bu koyuluklar bazen gençlerde de görülür. Bu morluklarla baş etmek genelde zor olur. Fakat sebebi belirlenirse, hafifletilmesi yada tedavi edilmesi kolaylaşır.

Ayrıca bazı kozmetik ürünleri bu kötü görüntüyü yok edebilir. Bu lekelerin en çok görülen sebebi ; cildin bir süre sonra incelmesiyle kılcal damarların görünür bir hale gelmesidir. Güneş ışınları bu problemi çoğaltır. İkinci sebebi ise alerjiler yada yüksek ateşli hastalıklardır.

Göz Altı Morlukları İçin Alınabilecek Önlemler

Bu koyu hatları kısmen düzelten, artmasına engel olan yollar vardır. Vücudu susuz bırakmamanız gerekir. Oldukça hassas olan göz etrafını güneşten koruyucu, uykuyu düzenli bir hale getirin. Yüzü soğuk suyla yıkayın. Tuz tüketiminizi çoğaltın, bol miktarda balık, sebze ve meyve tüketin.

Göz Altı Morlukları Tedavi Yolları

Göz altı morlukları için salatalık veya patates halkalarıyla beraber çay kompreslerinin iyi geldiğini her insan biliyor. Sizlere tavsiyemiz bu malzemeleri poşet ile değil taze olarak ve buzdolabında soğutup uygulamanızdır. K ve C vitamini içeren göz kremleri kullanılabilir.

Gözaltı morlukları için bitkisel tedaviler:

Avokado Yağı : Göz altı morlukları için doğal bakım önerisi göz çevreleri için avokado ve buğday yağlarıdır. Bu karışım dıştan içeriye doğru hareketlerle ve nazik bir şekilde göz etrafına sürülmelidir. Bunun haricinde yoğurt suyunu düzenli olarak sürmek ve elma kabuğu koymak bu problem için etkili olur.

Ebegümeci : Bir tutam taze ebegümecini ezin, içerisine bir elma suyu ilave edin. Karışımı gazlı bez arasına koyun, göz etrafında 20 dakika civarında ekletin.

Rezene : Bir bardak kaynatılan rezene çayını soğutun. Pamuğu çaya batırın ve göz kapağına yerleştirin. 15 Dakika böyle bekleyin.

Elma : Elmanın kabuklarını soyarak suyunu sıkın. İçerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ilave edin. Bu karışımı gazlı bezin arasına yerleştirerek göz etrafına uygulayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 defa tekrarlayın.

Uyarı: Burada verilen bitkisel tedavi yöntemleri bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığınızda öncelikle doktorunuza danışmanız gerekir. Tedavi yöntemleri doktorunuzun kontrolü altında olmalıdır.

One Comment on “Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm”

  1. Benim de yaşım geç olmasına rağmen gözümün altında morluklar var saolun bilgi için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir