Göz Altı Şişliklerinden Kurtulma Yolları

Gözler, bayanlar için, oldukça önemli bölgeler arasında yer almaktadır. Gözlerinin güzel ve bakımlı olmasını isteyen bayanlar, göz şişkinliği için de kendilerine, kendilerince önlemler almak isterler. Bunun için pek çok cilt bakım ürününden de faydalanan bayanlar, doğal yollarla da gözlerindeki şişkinliğin giderilebileceğini bilmelidirler. Peki göz şişkinlikleri, bir mucize gibi, nasıl giderilebilir? İşte bunun için bir kaç öneri:

Gözlerdeki şişkinliğin giderilmesi için, her gün aynı saatte uyuması gereken insanların, en az 8 saatlik bir uyku uyumaları gerektiğini de öne sürüyorlar. Bunun yanısıra, gözlerdeki şişkinliğin giderilmesi için, gün içerisinde çalışırken de, gözlerin, 5 – 10 dakika arasında dinlendirilmesi gerekiyor.

Göz çevrenizin kuru bir yapıya sahip olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu kuru yapıyı giderebilmek için ise, göz şişkinlikelrini de önleyici nemlendiricilerden faydalanmanız gerekmektedir. Göz altına süreceğiniz nemlendirici kremler, hem gözlerinizdeki şişkinliği alacak; hem de aynı zamanda, gözlerinizin daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle nemlendiricilerden faydalanmalısınız; ancak şunu da bilmelisiniz ki, nemlendiricilerin de doğal olan; ve hatta evde hazırlananları vardır. Küçük bir araştırma ile, bu konu hakkında bilgi alabilmeniz mümkündür.

Göz altı şişliklerinin en önemli nedenlerinin başında uykusuzluk, alkol tüketimi, kafeindan faydalanma, bilgisayar başında uzun süre kalmak, stres gibi etkenler yatmaktadır. Göz altı şişlikleri baze genetik de olmaktadır; ancak en önemli sebeplerin bunlar olduğunu bilmeli; ve buna göre önlem almalısınız. Biraz dikkatli olduğunuz takdirde, göz altı şişlikleri ile aynalarda karşılaşma olasılığından kurtulursunuz.

Göz altı şişliklerinden, doğal yöntemlerle faydalanmanın bir başka yolu da, gün içerisinde, göz üzerinde, 15 dakika salatalık bekletmektir. Bunun yanında, ayda 1 – 2 sefer, badem yağı ile, göz çevrenize masaj yapmayı da deneyebilirsiniz. Bu şekilde, hem doğal yöntemlerden faydalanarak cildinizi beslemiş; hem de göz altı şişliklerinizden kurtulmuş olursunuz.

Göz altı şişliklerinden kurtulmak için yapmanız gereken son şey ise, akşamları uyumadan önce, göz makyajınızı silmenizdir. Aksi takdirde, sabah uyandığınızda, gözlerinizin üzerinde rimel ve far kalıntıları ile birlikte, göz altı şişlik ve morlukları ile karşılaşmanız kaçınılmaz bir durum olacaktır. Bu nedenle, mutlaka cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz.

One Comment on “Göz Altı Şişliklerinden Kurtulma Yolları”

  1. Göz altındaki şişlikler için buz kalıplarında dondurulan maden suyu göz altı morluklarına iyi gelir. Sabah kalktığınızda cildinizde gezdirirseniz göz altındaki şişliğin inmesini sağlayabilirsiniz. Pervin Bulgak)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir