Greyfurt’un Zayıflamaya Etkisi Nedir? Greyfurt Zayıflatır mı?

Bu yazıda öğünlerden önce yediğimizde 3 ayda 5 kilo verdiren meyve olarak bilinen greyfurt’un zayıflamaya etkisi ve greyfurt zayıflatır mı sorularının yanıtları ile ilgili bilgi verilmektedir.

Greyfurt Zayıflatırmı, Greyfurt Suyu Zayıflatırmı, Greyfurtun Zayıflamaya Etkisi

Greyfurt C vitamini bakımından çok zengin bağışıklık sistemimiz kuvvetlendiren sağlığımıza olumlu etkileri bulunan bir meyvedir. Greyfurt özellikle yemeklerden önce sabah, öğle ve akşam yarım greyfurt tüketildiğinde yemeği daha az yiyip iştahı hafif kapattığı ve metabolizmayı hafif hızlandırarak 3 ayda 5 kilo verildiğini gösteren klinik araştırmalar var.

Greyfurt’un Zayıflamaya Etkisi Nedir? Greyfurt Zayıflatır mı? 

Greyfurt iştahı kapatarak daha tok hissettirir. Fakat greyfurt ile ilgili bilinmemesi ve unutulmaması gereken bir husus var. Eğer ilaç kullanıyorsanız.Tansiyon, kolesterol, şeker, depresyon ilaçları, doğum kontrol hapları gibi greyfurtu her gün bu şekilde yerseniz kullandığınız ilaçlar vücudunuzda zehirleme etkisi gösterebilir. Eğer hiç ilaç kullanmıyorsanız greyfurtu zayıflama için tercih edebilirsiniz eğer ilaç kullanıyorsanız lütfen greyfurt yemeyin.

Greyfurt iştahı kapatarak fazla yemenin önüne geçiyor.

C vitamini yüksek meyveler ve sebzeler metabolizmayı hızlandırır. Kişiye daha uzun süre tokluk hissi verir. Örneğin limon bunlardan bir tanesidir. Yeşil çay ve bunun üzerine yarım limon sıkıldığında metabolizmayı hızlandırır. Günde 3 kahve fincanı içilebilir. Bunlar bizim bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, gençleştiriyor ama içinde kafeinde bulunuyor. Kafeinde çarpıntı, uykusuzluk, sempatik sinir sistemini uyarabiliyor. Eller de titreme özellikle bu kahvede daha çok görülüyor. Bir fincan süte 1 çay kaşığı kahve koyulduğu zaman tok tutucu özelliği bulunuyor ve daha az yemesini sağlıyor. Tabi böyle diye akşama kadar kahve içmek, yeşil çay içmek, sütlü kahve içeyim diye bir şey olamaz. Bu tür şeyler tehlikelidir. Kahve 5 fincanın üzerinde içilirse kemik erimesine neden olabilir. Bu nedenle dengeli beslenmek gerekir. Zayıflamak için mucize bir şey beklemeyin şunu yersen zayıflarsın diye bir şey söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir