Güneş Lekelerini Yok Etmek İçin Doğal Maske

19.09.2012 de Kanal 7  de yayınlanan Dr. Feridun Kunak Show da Serap Kunak tarafından güneş lekeleri için uygulanabilecek özel bir maske verildi. Güneş lekeleri için uygulanabilecek maskenin malzemeleri ve hazırlanışını izleyemeyenler için yayınlıyoruz.

Bu maske ile güneş lekelerini açabilirsiniz. Bu maskeyi ellerinize, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fırça ile sürünüz. Cildiniz hassas ise sürmeyiniz. Bileğinizde küçük bir miktar test edebilirsiniz.

Güneş Lekelerine Özel Maske Tarifi

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı karbonat (cildin rengini açar)
2 damla limon (limonda cildin rengini açar)
1 çay k. kantaron yağı
1 çay k. ozon yağı

Hazırlanışı: Yoğurt, karbonat ve limon karıştırılır, cilde sürülür. Kuruyana kadar beklenir. Kuruyunca temizlenir. Temizlerken hafif ılık su ile önce pansuman yapar gibi açın yumuşasın ondan sonra yıkayın temizleyin. Ardından kantoron ve ozon yağı karıştırılıp ciltte 15 dk. bekletilir. Bunu haftada 1 kere yapabilirsiniz.

Uyarı: Bu maskeyi açı yarası veya problemli ve hassas cilde sahip olanlar, bitkisel yağlar ve diğer ürünlere karşı alerjisi olanlar kullanmasınlar. Karbonatın yakıcı bir etkisi bulunmaktadır. Küçük bir miktarını bileğinizde test etmeden kullanmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir