Güzellik İçin Şifalı Kürler

Sağlıklı Zayıflamak İçin Kür

Beyaz lahana

Maydanoz

Limon

Hazırlanışı: 

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört adet iri lahana parçasını elinizle parçalayarak ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika kaynatınız. Üç dakika tamamlanınca, bir demet maydanozu gövde sapları ile birlikte içerisine katıp iyice karışırın ve iki dakika daha kaynatmaya devam edin. Toplamda beş dakika kaynamış olan tencereyi ocaktan indirin ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu alın. Haşlama suyunu üçe bölerek sabah öğle akşam içebilirsiniz. İçmeden öne iki yemek kaşığı limon suyu ekleyin ve aç karnına içmeye dikkat edin. Kür 21 gün uygulanacak. Uygularken dikkat etmemiz gereken 7 gün uygulayıp 3 gün ara vererek 21 gün tamamlanacak. Bu kürü yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Cilt Temizliği İçin Kür

Kurutulmuş kadın mantosu bitkisi

Kurutulmuş lavanta

Hazırlanışı: 

Yarım litre su kaynama noktasına geldikten sonra, 3 yemek kaşığı kurutulmuş kadın mantosu bitkisinden ve 1,5 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta ilave edilir. Kısık ateşte çok yavaşça kaynatılır ve 30 cm yakından 5 dakika buharı yüze tutulur. Haftada 2-3 kez tekrarlanabilir. Her defasında taze hazırlanmalıdır.

güzelleşmek

Saçlara Canlılık ve Parlaklık Vermek İçin Kür

Isırgan Otu

Hazırlanışı: 

Isırgan otunu taze yada kuru kullanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı ısırgan otunu 750 gr kaynamakta olan suya ekleyin ve ağzı kapalı olarak 4 dakika kaynatın. Temiz saça uygulanır. Yarım saat kadar bu suyla ovduğunuz saçlarınızı bekletip, daha sonra duru su ile yıkayın. Bu uygulama saçlara canlılık ve parlaklık kazandıracaktır. Ayrıca kepek sorunu içinde çok faydalıdır.

 Yaşlılık Lekelerine (Lentigo) İçin Kür

Soya fasulyesi

Hazırlanışı: 

Kaynamakta olan yaklaşık 2 bardak klorsuz suyun içerisine 6 yemek kaşığı soya fasulyesi ilave edin. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak en az 20 dakika kaynatınız. Kaynama esnasında suyu azalırsa su katabilirsiniz. 20 dakika sonuna doğru suyun kırmızıya dönüşmesi lazım. Kırmızı renge dönüştükten sonra ateşten alıp, suyunu süzün. Soğuyunca lekelerin üzerine sürün. Kurudukça 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz. Bu kürü haftada 3 kez bir ay boyunca uygulamak yeterli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir