Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kür

Hamile kalmak  ve bir çocuk sahibi olmak için öncelikle bazı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu yiyecekler çekirdek ve tohumlardır, özellikle ay çekirdeği ile kabak çekirdeğine dikkat etmek gerekli. Bunların dışında fındık, badem, yer fıstığı, antep fıstığı bunlarında hamile kalmak isteyenler tarafından tüketilmemesi icap eder. Bu bitkilerin içerisindeki hormonlar kadınlarda hormon dengesizliğine neden olduğundan hamile kalmayı da zorlaştırmaktadır. Kolay hamilelik için kadınlara yılda 2 defa 15 gün uygulanacak olan soğan kürü öneriliyor.  Soğan kürü için önerilen soğan ise ülkemizde bolca bulunan açık kahverengi kabuklu ikiye bölündüğünde içi beyaz olan soğan türüdür. Bu kür için kırmızı ve mor soğan kullanmayınız.

Soğan kürünü her kadının yılda 2 defa olmak üzere 15 gün süre ile günde 2 defa  bu kürü uygulamasında çok yarar var. Çünkü soğan kürünün yumurtalıklar için, rahim aktivasyonu ve sağlığı için, tüplerin sağlığı için çok büyük yararı bulunmaktadır.

Bazı arkadaşlar soğanı çiğ tüketsem aynı faydayı elde edebilir miyim diye soruyorlar. Çiğ tüketildiğinde yukarıda sayılan özelliklerden %15 kadar istifade edilebilmektedir.

Soğan küründen fayda elde edebilmek  için soğanların mutlaka suda haşlanması gerekiyor. 1,5 veya 2 bardak klorsuz suda orta boy bir kuru soğanın en dış açık kahverengi ince kabuğunu soyduktan sonra 4 parçaya bölerek kaynamakta olan suyun içine atıp yaklaşık olarak 5 dk. haşlamanız gerekiyor. Tabi ince kabuklarını kaynamakta olan suyun içerisine atıyorsunuz toplam 5 dakika kaynatıp ılımasını bekliyorsunuz. Soğumadan ılık olarak içilmesi gerekmektedir. Soğan kürünün günde 2 defa ve her seferinde taze olarak hazırlanıp tüketilmesi gereklidir. (Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu )

One Comment on “Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kür”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir