Hastalıklara Karşı Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler

Hastalıklara karşı bilimsel çözümler kadar alternatif tıp içerisinde yer alan bitkisel çözümlerde bulunmaktadır. Ancak bu bitkilerin nerede ve hangi hastalık üzerinde etkili olduğu yeterince bilinmelidir. Özellikle bugün halk arasında yaygın olarak kullanılan bu bitkiler, gelişigüzel kullanım sonucu hafif rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle bitkilerin ne üzerinde etkili olduğu bilinmelidir. Bitkilerin genel olarak hangi hastalık üzerinde ne gibi etkileri bulunduğuna yazı içerisinde detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Bitkiler kadar içerdiği vitaminler hastalıkların tedavisinde önemli etkilere sahiptir. Hangi vitaminin, ne gibi sağlık sorununda etkili olduğunu şu şekilde inceleyebiliriz.

  • A vitamini, süt ve süt ürünleri içerisinde, tereyağı, peynirde bolca yer alır. Ayrıca, balık, yumurta ve sebzeler içerisinde de bolca bulunur. A vitamini, cildin korunmasında ve gözlerin sağlıklı gelişiminde önemli etkilere sahiptir.
  • D vitamini, yine süt ve süt ürünlerinde, yumurta sarısında, balık ve balık yağında bolca bulunmaktadır. D vitamini sağlıklı kemik gelişimi üzerinde etkilidir.
  • E vitamini, yeşil sebzelerde ve bitkisel yağlarda mevcuttur. E vitamini, antioksidan etkiye sahiptir. Toksinlerin hızlı atılımını sağlar. Vücut gelişimi üzerinde etkilidir.
  • C vitamini, tropikal ürünlerde, meyvelerde ve sebzelerin içerisinde bulunabilir. C vitamini, vücudun savunma sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Salgınlar ve diğer toplu rahatsızlıklara karşı bağışıklık kazanılmasında yardımcı olur.

Bilinen ve en etkili olan vitaminleri yukarıdaki şekilde özetleyebiliriz. Diğer bitkilerin yararları ve etkili oldukları rahatsızlıkları ise şu şekilde inceleyebiliriz.

Çilek: Çilek, vücut direncini artıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahiptir. Sindirim sistemi ve midenin düzenli çalışmasında etkilidir. Ayrıca cilt üzerinde yenileyici bir etkiye sahiptir. Kansere karşı koruyucu olduğu bilinmektedir.

Ahududu: Ahududu, kanı temizleyici ve vücutta düzenleyici bir etkiye sahiptir. Ayrıca idrar problemleri bulunan kişilerde idrar söktürücü etkiye sahiptir. Kansızlık ve anemi üzerinde yardımcı bir tedavi yöntemidir.

Böğürtlen: Böğürtlen, şişlikler üzerinde etkilidir. Ayrıca idrar sorunu yaşayanlara önerilmektedir. Tansiyon problemleri bulunan kişilere önerilmektedir.

Zeytin: Zeytin, karaciğerin daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca karaciğerde yağlanmayı önlemektedir. Kandaki şeker miktarının düşürülmesinde yarar sağlamaktadır.

Üzüm: Üzüm, zeka gelişiminde etkili bir bitkidir. Ayrıca antioksidan etkisi sayesinde vücudun temizlenmesi, ve vücutta yer alan zararlı maddelerin atılmasında yarar sağlamaktadır. Birçok kozmetik ürün içerisinde de yer alır. Cildi yenileyici bir etkiye sahiptir.

One Comment on “Hastalıklara Karşı Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler”

  1. 28 yaşındayım ve muhasebeciyim genc olamama ragmen saçlarımda aşırı dökülme yaşadım ayrıca meslegim geregi dış görünüm çok önemlı hem 6yle olmasada kim kel kalmak isterki şu hayatta. İşim çok stresli bi yerden zarar veriyo ister istemez benimde saçlarımı çok etkıledı işin dogrusu Ozodermi kullanmayı pek düşünmedım duymuslugumm var ama ınanasım gelmemıstı yan komsum kullanmıs aramızda iyidir bana bahsettı bende o vesileyle aldım kullandım ve şimdi eski halımden eser kalmadı herkese tavsıye ederım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir