Himalaya Tuzunun Faydaları Ve Kristal Tuzlu Su Kürü

Himalaya tuzunun faydaları, sık sık televizyon, gazete; ve diğer farklı basın yayın organlarında bizlerle paylaşılmıştır. Fakat bu yazımızda biz yine de sizlere, himalaya tuzunun faydaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Himalaya tuzunun faydalarından, kristal tuzlu su kürü sayesinde yararlanabilmek olanaklıdır. Kristal tuzlu su kürünün faydaları, kristal tuzlu su kürü düzenli olarak uygulandığında şu şekilde gerçekleşmektedir:

Kristal tuzlu su kürünün faydaları arasında ilk olarak, vücudun asit – baz dengesini olumlu hale getirmesinden söz etmek gerekmektedir. Kristal tuzlu su kürünün faydaları arasında, organ sağlığı; ve dolaşım sistemini olumlu etkilemesinden de söz etmek gerekmektedir. Kristal tuzlu suyun faydaları arasında, kan basıncının dengelenmesinden de söz etmek gerekir; yani kristal tuzlu su kürü ile, tansiyonu dengelemek olanaklıdır. Kristal tuzlu suyun faydaları arasında, toksinlerin ve ağır metallerin vücuttan atılmasına katkıda bulunmasından da bahsetmek gerekmektedir.

Kristal tuzlu su kürünün faydalarından yararlanmak için, gün içerisinde 2.5 litre kristal tuzlu su tüketimini gerçekleştirmek gerekmektedir.

Himalaya tuzunun faydaları arasında, yüksek tansiyonu düşürmesinden söz etmek gerekir; ki himalaya tuzunun faydaları arasında yer alan tansiyon düşürücü özelliği bulunur.

Yüksek tansiyon, insanlarda tek başına çıkan bir hastalık değildir. Yüksek tansiyonla beraber insan vücudunda yer alan felç, beyin kanaması gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Dolayısı ile himalaya tuzunun faydaları arasında, bu problemlerin giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir.

Himalaya tuzu ile yapılan tuzlu su kürü, direk kan dolaşımını ve beyni etkilediği için bazı kişilerde az da olsa ilk başta tansiyonu biraz yukarı çıkartsa da kısa sürede tansiyon geri inerek dengeye oturur ve tuzlu suyun düzenli kullanılmasıyla tansiyon sorunu ortadan kalkar.

Himalaya tuzunun faydaları arasında kilo kontrolünden de söz etmek gerekmektedir. Himalaya tuzunun faydalarından bir diğeri de depresyon probleminin giderilmesine yardımcı olmasıdır. Himalaya tuzunun faydaları arasında, stresin giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Himalaya tuzunun faydalarından bir diğeri ise, böbreklerde bulunan kumları ve taşları eritmeye yardımcı olmasıdır.

Himalaya tuzunun faydaları arasında, kalp ve damar hastalıklarının giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Himalaya tuzunun faydalarından bir diğeri de, migren problemine iyi gelmesidir. Himalaya tuzunun faydaları arasında kemik erimesinin iyileştirilmesinden de söz edilirken, himalaya tuzunun faydalarından bir diğerinin de gut hastalığına karşı etkili olduğundan söz edebilmek mümkündür. Himalaya tuzunun faydaları, daha pek çok şekilde insan vücuduna yarar sağlamaktadır.

Himalaya tuzu nasıl kullanılır derseniz, Himalaya tuzu nasıl kullanılır sorusunun yanıtı, yüksek tansiyon hastaları için, ilk hafta, günlük tüketilmesi gereken 2.5 litre suyun içerisine bir çay kaşığı; ikinci hafta ise, günlük tüketilmesi gereken 2.5 litre suyun içerisine iki çay kaşığı şeklinde gerçekleşmektedir. Himalaya tuzunun kullanımı diğer hastalıklar için, 2.5 litre su içerisine bir çorba kaşığı şeklinde gerçekleştirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir