İbrahim Saraçoğlu Panik Atak Kürü, Panik Atak İçin Şifalı Bitkiler

Önceki yazılarımızda panik atak nedir, panik atak belirtileri nelerdir konuları ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu yazımızda Panik atak için şifalı bitkiler nelerdir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu panik atak kürü nasıldır ? bu soruların cevabını bulabileceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu panik atak kürü

İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen panik atak kürü aşağıda yer almaktadır.

Ispanak-Maydanoz kürü

Malzemeler: 5-6 yaprak ıspanak, 10-12 adet sapıyla birlikte maydanoz, 3-4 bardak kadar kaynatılmış su.

Hazırlanışı: Ispanak ve maydanozlar suyun içerisine atıldıktan sonra 3-4 dakika kadar kaynatılır. Daha sonra elde edilen sıvı sabah akşam tüketilebilir.

Ispanak-Tere kürü

Malzemeler: 5-6 yaprak kadar ıspanak, 8-10 yaprak tere, 2-3 bardak su.

Hazırlanışı: Hazırlanan ıspanak ve tereler kaynayan su içerisine atılır. 3-4 dakika kaynatıldıktan sonra elde edilen sıvı tüketilir.

Yukarıda yer alan karışımları günlük taze olarak hazırlamanız maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Panik atak için şifalı bitkiler

Panik atak için bitkisel tedavi, şifalı bitkiler aracılığıyla gerçekleştirilebilmekte. Sağlığımızı doğadan kazandığımızı düşünürsek, panik atak için şifalı bitkiler oldukça yararlı etkiler yaratabilir.

* Ataklar az görülüyor ise dile damlatılan çiçek terapisi yararlı olacaktır.

* Panik atak için şifalı bitkiler arasında gül yağı kullanılabilir. Kesme şeker üzerine bir damla gül yağı damlattıktan sonra dilinizin üzerinde eritmek faydalı olacaktır.

* Bir fincan kadar kestere ve takkeotu çayı, panik atak tedavisinde kullanılabilir. Karışım her fincanda bir tatlı kaşığı kadar olmalıdır.

Uyarı: Herhangi bir sağlık sorununuz olduğunda mutlaka doktorunuza danışınız ve doktorunuzun size önereceği tedaviyi uygulayınız. Bitkilerinde ilaçlar gibi yan etkiler bulunmaktadır. Bu nedenle doktorunuzun bilgisi olmadan kendi kendinize teşhis ve tedavi yoluna başvurmayınız. Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir