İbrahim Saraçoğlu’ndan, Biberiye Kürü

İbrahim Saraçoğlu, Biberiye bitkisinin hangi hastalıklarda faydalı olduğunu yaptığı araştırmalar sonunda, sizlerle paylaşmaya devam etmektedir.

Biberiye bitkisi, üst solunum yolları enfeksiyonlarında, aritmiye karşı, alerji ile gelişen migren ağrısı, hafif derecedeki romatoid artirit, gut hastalığı, ürik asit yüksekliği ve çok sık baş ağrısı

İbrahim Saraçoğlu, Biberiye’nin bir karaciğer dostu olduğunu söylemekte çekenlerde faydalı olacak bir bitkidir. Kışın bolca kullanıldığında grip ve üst solunum yolları enfeksiyonunu önler. Karaciğer dostu olarak bilinen enginar, çilek, kereviz ve taze kayısı’nın yanında biberiye bitkisinide mutlaka saymamız gerekir. Siroz hastaları ile karaciğer yetmezliği olanlar mutlaka biberiye kullanmalılar.

İbrahim Saraçoğlu, sıkça baş ağrısı çekenler ve alerjiye bağlı migren ağrısı çekenler için bir kür tavsiye etmektedir.

KÜR-1

Bir su bardağı klorsuz suyu kaynatın, kaynamış olan suya bir tatlı kaşığı biberiye ekleyin. Ağzı kapalı olarak dokuz dakika kısık ateşte demleyin. Tam dokuz dakika sonra altını söndürüp süzün, ılıdıktan sonra hergün, sabah, öğle ve akşam yemeklerden bir saat sonra yavaş yavaş için. Bunu gergün düzenli olarak taze hazırlayın. Tadını beyenmesenizde içine herhangi bir tatlandırıcı koymayın. Bu kürü yirmibir gün uygulayın, sonra üç gün ara verin, sonra tekrar yirmibir gün uygulayın. Toplam kırkiki gün boyunca kürü uygulamanızı İbrahim Saraçoğlu tavsiye etmektedir.
İbrahim Saraçoğlu, üst solunum yolu enfeksiyonları için bir kür tavsiye etmektedir.

KÜR-2

Bir su bardağı klorsuz suyu kaynatın, kaynamış olan suya bir tatlı kaşığı biberiye ilave edin. Ağzı kapalıyken, on dakika kısık ateşte demleyin. Tam on dakika sonra altını kapatın ve ılıdıktan sonra süzün. Sabah, öğle ve akşam yemeklerden bir saat sonra ılık olarak, yavaş yavaş içerek tüketin. Her içeceğinizde taze hazırlayın. İçine herhangi bir tatlandırıcı eklemeyin.

Bu kürü, onbeş gün uygulayın, üç gün ara verin, sonra tekrar onbeş gün yeniden uygulayın. Toplam otuz gün süre ile bu kürü uygulamanızı İbrahim Saraçoğlu, tavsiye etmektedir. Üç günlük araları saymayacaksınız. Rahatsızlığınız devam ederse ileriki dönemlerde aynı kürü tekrarlayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu, gut hastalığı, ürik asit yüksekliği ve romatoid artirite karşı, birinci kürün aynısını tavsiye etmektedir.

KÜR-3

Şikayetleriniz devam ederse, ileriki günlerde aynı kürü uygulamaya tekrar devam edebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu, vermiş olduğu bu kürleri uygulamadan önce bir doktora görünmenizi öncelikle tavsiye etmektedir. Kürlere karşı herhangi bir allerji geliştiğinde küre derhal son verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir