İbrahim Saraçoğlu’ndan Enginar Kürü

İbrahim Saraçoğlu, Enginar’ın kolesterol trigliserid düşürücü, safra kesesi ve safra şikayetlerine, rahim ağzı kanserini önlemede yardımcı olduğunu, yaptığı araştırmalar sonucu elde etmiş olduğu bilgileri sizlerle paylaşmaya devam etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu, yapmış olduğu araştırmalar sonunda, başka hiçbir sebzede bulunmayan özelliklerin enginarda olduğunu, bu özelliklerin rahim ağzı kanserini önleyici özellikler oldunu görmüş ve buna kendisi bile şaşırdığını söylemiştir. Enginar rahim ağzı kanserini önlemede önemli bir potansiyele sahiptir.

Rahim ağzı kanseri, sekiz, onyıl içinde kansere dönüşür, hemen ortaya çıkmaz. Eğer doktor kontröllerinizi ihmal ederseniz bu kanser ihmal ve tedbirsizlikten kaynaklanır. Bayanlar bundan dolayı altı ay arayla doktora gidip rutin kontröllerini yaptırmalılar. Bizim ülkemizde bayanlar ya ihmalden yada utanmaları sebebiyle jinekolog’lara görünmezler. Bundan dolayıda hastalıklara maruz kalırlar. Düzenli olarak smear tarama testlerini yaptırmak gerekir. Rahim ağzı kanseri riski olanların, haftada iki veya üç kez çok az suda haşlanmış enginar tüketmelerini, İbrahim Saraçoğlu tavsiye etmektedir. Haşlamış olduğunuz suyu dökmeyip içmenizide tavsiye etmektedir. Enginar kürünü uygularken yağ kullanmamanız önerilir. Yağsız kullanamayanların, bir porsiyona sadece bir tatlı kaşığı zeytinyağı koymaları önerilir. Enginar kürü yaparak bu hastalığın önüne geçerim dememek lazım. Siz yinede düzenli olarak doktora görünün.

Enginar, aynı zamanda hazmı kolaylaştırır. İbrahim Saraçoğlu, enginarın karaciğerde safra asidinin salgılanmasını artırdığını, vücuda alınan yağın daha kolay parçalanmasını sağladığını söylemektedir. Enginar yapraklarından yapacağınız kür sayesinde sindirim sistemleriniz, safra kanallarınız ve safra kesesi enfeksiyonlarınıza karşı sizi koruyacak, hemde safra kesesi taşını önleyecektir.

İbrahim Saraçoğlu, sindirim şikayetlerinde ve safra kesesi şikayetlerinde uygulayacağınız kür tarifini sizlerle paylaşmaktadır.

Enginarın en dış yapraklarının altında kalan bütün yaprakları kullanabilirsiniz. Yalnız en dıştaki yaprakları kullanmayın. Bir günlük kür için, bir adet enginardaki yapraklar,altı ile yedi gramı geçmesin, iki su bardağı klorsuz suyu kaynatın ve yıkadığınız yaprakları içine atın, kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika daha kaynatın, altını söndürün. Soğuduktan sonra suyunu süzüp için. Aç yada tok karnına içebileceğiniz kürü bir ay boyunca haftada iki yada üç gün uygulayın. Hastalığın şekline göre ileride tekrar uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir