İbrahim Saraçoğlu’ndan Tere Kürü

Sayın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Tere yada Tereotu’nun hastalıklar üzerindeki etkilerini araştırıp, hangi hastaların bu bitkilerden faydalanabileceğini sizlerle paylaşmıştır.

Tere bitkisi, adındaki benzerlik sebebiyle dereotu ile karıştırılmamalıdır. Hamile bayanlar, dört aylık süre bitene kadar tere bitkisinden uzak durmalıdırlar. Tere otunu alırken bitkinin taze olmasına özen göstermelisiniz. Tere otunun yaprakları sarardığı zaman, zehirli maddeler içerir. Tereotu, depresyon tedavisinde ıspanak ile birlikte kullanılır, bu tedavi sırasında kurutulmuş tere otu tavsiye edilmez. İbrahim Saraçoğlu, tereotu’nun B6- vitamini bakımından çok zengin olduğunu söylemektedir. Bu bitkiyi salatalarda veya masanızda sadece yeşillik olarak bolca tüketebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu'ndan Tere Kürü

İbrahim Saraçoğlu, Akciğer kanserinde yaşanan nefes almadaki zorlukları tere kürü yaparak aşabileceğinizi tavsiye etmektedir. Tere kürünü uygulamaya başladıktan kısa bir zaman sonra nefes almanızın daha rahat olduğunu göreceksiniz. İbrahim Saraçoğlu, Sigara tiryakilerinin, broşları dolmuş olanların tere kürünü uygulayarak nikotine karşı harika bir panzehir oluşturmuş olurlar. Tereotu’nu kullanmadan önce bol suda iyice yıkamanızı öneririz. Tereotu çok fazla kullanıldığında idrar yaparken yanma olabilir. Hiç endişe etmeyin.

Yarım litre suyu ocağa koyun kaynarken içine onaltı tane tere yaprağı koyun. Ağzı kapalıyken, kısık ateşte üç dakika kaynatın. Sıcakken süzün, soğuduktan sonra aç karnına yada yemek yedikten iki saat sonra haşlamış olduğunuz terenin suyunu için. Beş gün süre ile hergün düzenli olarak bunu uygulayın, her seferinde taze haşlayın. Küre başladığınızın ikinci ve üçüncü gününden sonra, broşlarınızın açıldığını, bolca balgam söktüğünüzü göreceksiniz.İbrahim Saraçoğlu, sigarayı bırakamayan tiryakilerin, bu kürü dönem dönem uygulamalarını tavsiye etmektedir. Tereotu’nun suyunu içmekte zorlananlar olabilir. O zamanda, yine aç karnına, yanında başka birşey yemeden, yada yemeklerden iki saat sonra, tereyi çiğ olarak yine onbeş veya onaltı tane tüketebilirsiniz. Bu kürün yine aynı şekilde beş gün uygulanmasını tavsiye etmektedir, İbrahim Saraçoğlu. Bronşları dolmuş olanlar bu kürü aynı şekilde uygulayarak sorunlarından kurtulabilirler.

İbrahim Saraçoğlu, demir eksikliğine bağlı anemi şikayeti olanlara, tereyi tavsiye etmektedir. Tereotu, demiri en zengin içeren bitkilerin başında gelmektedir. İltihaplı romatizması olanlara, iyi huylu prostat büyümesi şikayeti olanlara, ibrahim saraçoğlu tereyi tavsiye etmektedir. Bu rahatsızlığı olanların ayda bir kez beş gün tere tüketmelerini önermektedir.

2 Comments on “İbrahim Saraçoğlu’ndan Tere Kürü”

  1. Sayın Saraçoğlu hayırlı cumalar karaciyer ve dalak büyümesine hangi bitkiler kullanmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir