İltihaplanmaya Karşı Doğal Karışım

Bu karışım destek olarak kullanılan doğal antienflamatuardır. İltihabi süreçleri doğal yoldan baskılamak için 2 çay kaşığı zerdeçal, yarım çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı kadar öğütülmüş üzüm çekirdeği, 1 çay kaşığı kadar ısırgan otu tohumu, 1 çay kaşığı kadar tarçın karıştırılarak hazırlanır.

Malzemeler:

1 kase yoğurt
2 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
1/2 çay kaşığı karabiber

1 kase yoğurt un içine 2 çay kaşığı kadar zerdeçal, 1 çay kaşığı zeytinyağı, yarım çay kaşığı kadar taze öğütülmüş karabiber bazı uzmanlar bunun içine 1 çay kaşığı toz zencefil, toz ısırgan otu tohumu, toz tarçında koyulmasını tavsiye ediyorlar.

Karabiber zerdeçalın emilmesine yardımcı olur.

Haftada 2-3 kez hazırlanıp yenilebilir.

Prof.Dr. Osman Müftüoğlu sağlıklı bireyler için bu karışımı önerdi kendisininde haftada 2-3 gün bundan tükettiğini söyledi.

Uyarı: Hamile bayanların, kronik hastalığı bulunanların, kemoterapi tedavisi alanların kullanmamaları gerekir. Bu karışımın içindekilerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa da kullanmayınız.

Bir uzmana danışılarak kullanılmalıdır.

zerdeçal

Zerdaçal da daha önce birçok bitki ve baharatta belirttiğimiz aşırı miktarda yüksek dozlarda tüketiminden kaçınılmalıdır. Zerdeçalın şuana kadar bilinen bir yan etkisinin bulunmadığını ancak tüm faydalı yeşil drogların fazlasının zararlı olabileceğini, bunun için de çay olarak tüketiliyorsa günlük 2-3 bardak kullanılması gerekmektedir.

Zerdaçal safra koliğine neden olabileceği gibi küçük safra taşı olanlar tüketmemeli, bunun dışında karaciğer iltihabı, akut gastrit, mide ve onikiparmak ülseri olanlar tüketmemeli, kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa birlikte tüketilmemeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir