İnsülin Direncine Karşı Etkili Çay Tarifi

Birçok kişi aynı sorunu dile getiriyor, diyet yapıyorum yapıyorum neden zayıflayamıyorum diyor. Hiç bir şey yemiyorum ama gram oynamıyor neden kilo veremiyoruz çünkü sağlıksız diyetler yaptık kahvaltıda 1 dilim ekmek 1 parça peynir ve akşama kadar bir şey yemeden durduk kilo vermek için akşama kadar ara öğünde yemeden bu şekilde günü geçirdik ve akşam yüklendiniz yemeğe ve kilo veremediniz. İnsülin direnci nedir? İnsülin direnci geliştiği için kilo veremiyoruz. İnsülin direncinde şu oluyor sanki oruç tutar gibi bütün gün aç kalıyorsunuz ve kan şekeriniz düştü düştü bu vücut için alarm demektir. Hayati tehlike var beyin size sinyal yolluyor kan şekerin düştü yemek ye diye biz buna iştah diyoruz ve iştahımız artıyor. Akşam yemeğinde birden bire yemeğe başladınız anında vücudun ihtiyacı olduğu için yediğiniz gıdalardaki şekeri hızlı bir şekilde emer ve emdiği zaman kan şekeriniz çok hızlı yükselir. Kan şekeriniz çok hızlı yükselince bu sefer kan şekeri yükseldi diye pankreasa insülin salgılar. Pankreas çok hızlı bir şekilde ve çok yüksek miktarda insülin salgılar ve  bu sefer insülin kan şekerini alır düşürür ve yağa çevirir.  İnsülin yağ metabolizmasını uyaran bir hormondur. Bütün gün aç kalındığı için insülin dengesizliği oluşur ve böylece yağ yapımınız artar.

Buna karşı insülin direncine karşı çayımız var.

İnsülin Direncine Karşı Etkili Çay Tarifi

1 tutam meyan kökü

1 kaşık zeytin yaprağı

1 çubuk tarçın

1 ceviz kadar taze zencefil

250 cc kadar kaynar su

Bu malzemeleri cam bir demliği koyup üzerine bir bardak kadar kaynar su ekliyoruz. Üzerini kapatıp 5 dk kadar demlendiriyoruz.

İnsülin direnci için yardımcı çay tarifi dir. İşin özü dengeli diyet yapmak, egzersiz yapmak tır. Eğer dengeli diyet yapmazsanız istediğiniz kadar insülin direncine karşı bitki çayı için hiçbir işe yaramaz.

Uyarı: Yukarıda yazılı bitkilere karşı alerjiniz varsa lütfen kullanmayınız. Hamileler, emziren anneler, tedavi gören hastalar doktorlarına danışmadan lütfen kendi başlarına teşhis ve tedavi yoluna gitmesinler. Bitkisel ilaçlarda tıpkı diğer ilaçlar gibi yan etkiye sahiptir. Unutmayınız.

2 Haftada 4 Kg. Verdiren Yaza Hazırlık Diyeti, Dr. Ümit Aktaş, Ümit Aktaş 2 Haftada 4 Kg. Verdiren Yaza Hazırlık Diyet Listesi, 23 Mayıs Doktorum Ümit Aktaş, İnsülin Direncine Karşı Diyet, Neden Kilo Veremiyorum, Neden Zayıflayamıyorum, İnsülin Direncine Ne İyi Gelir, İnsülin Direncine İyi Gelen Bitkiler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir