Isırgan Otu Ve Isırgan Otunun Faydaları

Yazımız içerisinde sizlere ısırgan otundan söz edeceğiz. Öncelikli olarak ise, ısırgan otunun özelliklerinden söz etmemiz gerekmektedir. Isırgan otunun özellikleri arasında ilk olarak, üzerinde bulunan tüylerin yakıcılığı dolayısı ile, kendisine dokunan kişinin canını acıtmasından söz etmemiz gerekmektedir. Isırgan otunun özelliklerinden bir diğerinin ise, yol kenarında, ya da duvar diplerinde yetişmesi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Peki ya ısırgan otunun faydaları, ve ısırgan otunun yararları? Hemen bunlara da bakalım, ve ısırgan otu ne işe yarar sorusunun yanıtlarını alalım:

Isırgan Otu Ve Isırgan Otunun Faydaları

Isırgan otunun faydaları arasında ilk olarak, mafsal ağrıları ile beraber, romatizma ağrılarına iyi geldiğinden söz etmemiz gerekmektedir. Isırgan otunun yararları arasında, deride bulunan çıban, ve egzema sorunlarına karşı koruyucu olan etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Ve ısırgan otunun faydalarından bir diğeri de, kanser, yani çağımızın en önemli hastalıklarından bir tanesine karşı olan koruyucu etkisidir.

Isırgan Otu, Isırgan Otu Ne İşe Yarar, Isırgan Otunun Faydaları, Isırgan Otunun Özellikleri, Isırgan Otunun Yararları, Isırgan Nelere Faydalı, Isırganın Faydaları, Isırgan Nelere İyi Gelir

Kanı temizleme özelliği bulunan ısırgan otunun faydaları arasında, idrar söktürücü etkisi ile birlikte, iştah açma özelliğinden de söz etmek gerekmektedir. Isırgan otu ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında yer alan ısırgan otunun yararlarından bir diğeri vücutta bulunan zararlı maddelerin, vücuttan dışarı atılımını olanaklı hale getirmesidir. Karaciğerin, böbreğin, ve göğüsün temizlenmesinde de ısırgan otunun etkin bir görevi bulunmaktadır.
Isırgan otu ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında, adet düzensizliklerini gidermesinden de söz etmek gerekmektedir. Boğaz ağrısından kurtulmak isteyenler, balgam söktürmek, ve böbrek kumlarını dökmek isteyenlerin de ısırgan otunun yararlarından faydalanabileceklerini belirtmemiz gerekmektedir.

Peki ısırgan otunun faydalarından yararlanmak için ne yapmak gerekir? Eğer romatizmal ağrıların geçmesi için ısırgan otundan yararlanmak istiyorsanız, harici bir şekilde çiğ olan ısırgan otunu uygulamanız gerekmektedir. Mantar zehirlenmesi problemi ile karşı karşıya iseniz, ve ısırgan otunun yararlarından yararlanmak istiyorsanız, ısırgam otunu kaynatmalı, ve suyunu içmelisiniz. Isırgan otunun faydalarından bir diğeri de, saç yağlanmasını azaltmak, kepeği önlemek, ve saç dökülmesi problemine çözüm yaratmaktır; bunun için de ısırgan otunu kaynatıp, elde ettiğiniz su ile saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir.

Isırgan Otunun Yan Etkileri

Isırgan otu doktorunuzun bilgisi dışında kullanılmamalıdır. Prostat kanserinde destek olarak çok önemli bir bitki iken meme kanserinde österojen pozitifse kanseri tetikleyebiliyor. Kemoterapi alanların ısırgan otundan uzak durması gerekir.

Prostat kanseri olasılığı varsa bu ortadan kalkmadan BPH için ısırgan otu kullanılmamalıdır.

Rahim uyarıcı etkisiyle hamile kadınlarda kullanmamalıdır.

Görüldüğü gibi ısırgan otu faydalı bir bitki iken bazı durumlarda ve bazı kişilerde zararlı etkilere yol açabiliyor. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ısırgan otu kullanmamanız tavsiye edilir.

Uyarı: Burada verilen bilgilerin herhangi bir hastalığı tedavi etmek gibi bir amacı yoktur. Sağlık ile ilgili problemlerinizde lütfen doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir