İstanbul Arıcılık ve Bal Festivaline Davetlisiniz

İstanbul Feshanede yurt dışından da bir çok katılımcının yer aldığı uluslararası düzeyde 2.kez düzenlenen arıcılık ve bal  festivali 8 Şubat’ta başladı. İstanbul arıcılık ve bal  festivali 8-9 ve 10 Şubat tarihlerinde ziyaretçileri bekliyor.

Bu festival arıcılık sektöründeki arıcılar ile üreticiler ve tüketicileri buluşturmak ve arıcıların ihtiyaç duymuş oldukları ekipmanları görüp tanımaları ve satın almalarını sağlamak için düzenlenen bir festivaldir.

Dünyada 50 milyonun üzerinde bir arı kolonisi bulunmakta ve bunlardan 1 milyon tonun üzerinde bal elde edilmektedir. Bal üretiminde dünyadan 2.sırada geliyoruz. 5 milyonun üzerinde kovan varlığımız ve yıllık 83 bin ton bal üretimimizle dünyada bal üretiminde 2. sıradayız.

İstanbul’da düzenlenen Bal ve Arıcılık Festivalin’de bir çok yöreye ait hakiki bal çeşitlerini görebilirsiniz. Gerçek balların tadına bakabilirsiniz. Bal dışında polen gibi arı ürünleri de festivalde yer almaktadır.

Bu tür festivaller üretici ve tüketiciyi buluşturması bakımından önemli bir etkinlik olup tüketicinin aradığı ürünü bulmasını sağlarken üreticilerin pazarını genişletmelerine yardımcı olacaktır.

Festivalin düzenlenmesinde katkısı bulunan tüm yetkililere teşekkür ederiz.

İstanbul Bal Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Biyolog Yalçın SEZER Tüm arı sevdalıları, sektörel temsilciler, sağlığına değer verenleri  8-9-10 şubat tarihlerinde 3 gün boyunca sürecek olan arıcılık ve bal  festivali davet ediyor.

2.İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali

Yer: Feshane Kültür Merkezi Eyüp/İstanbul

Tarih: 8-9-10 Şubat 2013

istanbul arıcılık festivali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir