İstediğiniz Gibi Yaşamak İçin Trandantasyon Yöntemini Uygulayın

Mutlu olmak için bugüne kadar neler yaptınız? Başarılı olabildiniz mi; yoksa, başarılı olmak için adımlarınızı daha farklı şekilde atmanız gerektiğini düşündünüz ancak ne şekilde yürüyeceğinizi bilemediniz mi? Meditasyon yapmayı deneyeniniz oldu mu peki? Bu denediğiniz meditasyonlarınızdan etkin sonuçlar alabildiniz mi? Meditasyonu keşfeden Maharishi, bir cümlesinde demiştir ki: Hayattaki tüm gerçekleşmesi istenen arzuların amacı, aslında, mutlak mutluluktur…

Bu sözü aklınızın bir köşesine kaydedin, az sonra bu söz size lazım olacak… Gerçekleşmesini istediğiniz şeylerin gerçekleşmesini neden istersiniz? Mutlu olmak için öyle değil mi? İsteğiniz gerçekleştiğinde mutlu olacağınızı bilirsiniz; ve bu nedenle de gerçekleşmesini istersiniz… O halde, arzularınızı transandantasyon yöntemi ile, hemen gerçekleştirmeye ne dersiniz?

Trandantasyon uygulamasını gerçekleştirerek, gerçek bir transandantalist olmak için yapmanız gereken şeyler o kadar basit, ve bu uygulama ile öyle bir yere gideceksiniz ki. Burası gitmek istediğiniz yerdir; ve yapmanız gerekenler çok basit, kısaca, neler yapmanız gerektiğinden bahsetmek istersek: öncelikle, çok uzak bir yere gittiğinizi hayal edin; ve gözlerinizi kapatın. Gözünüzün önünde canlandırmanız gereken yer sadece, bu belirttiğimiz yer olsun.

Gittiğiniz yer öyle bir yer ki, burada tek başınızasınız. Çevrenizde çok iyi insanlar yaşıyor. Siz ise, bu iyi insanlar arasından kendinize iyi ve zengin bir eş bularak evleniyorsunuz; hatta belki de o öldüğü zaman, mirasına konacak; ve artık çalışmak zorunda da kalmayacaksınız. Daha önce hiç yemediğiniz güzellikte yemeklerin tadına bakıyor, hiç görmediğiniz kuşlar ve böcekler görüyor; çok güzel sesler duyuyorsunuz… Doğanın yeşili bile bir başka güzel görünüyor orada sizin gözünüze.

Bu şekilde bir süre, gözleriniz kapalı olarak düşünün; ve sonrasında açın gözlerinizi, bulunduğunuz ortamdan, hayal ettiğiniz kişi olarak ayrılıp, kalabalıkların arasına da hayal ettiğiniz kişi olarak karışın. Artık sizin yaşam tarzınız, gözlerinizi kapatıp, hayal kurmadan önceki yaşantınızdan çok daha farklı; artık kurduğunuz hayalin bir parçasısınız; bunu unutmayın. Size uygun olmayan arkadaşlarınızdan kurtulun, giysilerinizden yaşam tarzınıza uymayanları kaybedin mesela. Ve yaşam tarzınıza uygun giysiler alın, uygun arkadaşlarla iletişim kurun. Bir insanın anlattıkları sizin dinlemek istemediğiniz şeylerse, ya arkanızı dönerek odadan çıkın; ya da o konuşurken laf arasına girerek direk: duyuyor musun?” diye sorun…

Etrafta duyulacak herhangi bir ses olmadığı için, istemediğiniz şeyleri size zorla dinletmek zorunda bırakan kişinin kendisi de, duyması gereken bir şeyler olduğunu düşünerek dinlemeye başlayacak ve size; ”neyi duyuyor muyum” diye soracaktır. O zaman siz de ”çakraların sesini” şeklinde bir cevap verin ona. Bu şekilde bir yaşam tarzını sürdürmeye devam ettikçe; kendinizi transandantasyon yöntemi ile, bambaşka bir dünyada hissettiğinizi farkedeceksiniz. Bu durum sizin her daim kaliteli bir yaşam ve istediğiniz şekilde bir yaşam ile buluşmanız için etkili faktör olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir