İstenmeyen Tüylere Bitkisel Doğal Çözüm

İstenmeyen tüyler kadınların en büyük dertlerinden biri olduğu söylenebilir. Üstelik bazı kadınlarda aşırı tüylenme de görülüyor. Bazı bitkiler yardımıyla aşırı tüylerden kurtulmanız mümkün Ama hormonal bir sorununuz olup olmadığını öğrenmek için mutlaka bir hekime başvurun. Eğer hormonal değil de genetik bir probleminin varsa bu bitkilerden yararlanabilirsiniz.

Aslanpençesi: 1 tatlı kaşığı aslanpençesini 1 bardak suda 5 dakika demleyin. Sabah akşam içmeye çalışın. Aç karına içilmesi çok daha uygundur.

Aslan pençesi: Hamileler kullanamaz.

Ökseotu: Tüy dökme özelliğine sahip bitkilerdendir. Fakat Ökseotu Doz aşımı zehirlenmelere ve kabızlığa sebep olur. Ellerde kaşıntı ve deride kabarcıklar meydana getirebilir. Kalp damarları üzerindeki etkisi sebebiyle dikkatli kullanılmalıdır. Doz aşılmamalıdır. Ökseotunun meyveleri zehirlidir ve kesinlikle içten kullanılmamalıdır! Bazı kitaplarda ve hatta kaynak kitaplarda, çay yapımında meyvenin kullanılabileceğinin belirtilmiş olmasını anlamak mümkün değildir.

Papatya: Hem rahatlatıcı özelliği vardır hem de aşırı tüylenmeden rahatsız olan kadınların kurtarıcıdır. Papatya çayını demleyerek içebilirsiniz.

Papatya Önerilen dozajlara uyulduğunda bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ama onu sürekli kullanmak da doğru değildir. Papatya çayı ile göz banyosu yapılmamalıdır, konjoktivite yol açabilir. Hamileler kullanamaz.

Şerbetçiotu: Pek çok hastalığa şifa olan şerbetçi otu da tüy dökme özelliğine sahiptir. Çayını günde  1 kez aç karnına içebilirsiniz.

Şerbetçi otu Doz aşımı bulantı, kusma, midede yanma yapar. Zihin dalgınlığı ve baş dönmesine sebep olur. Hamileler kullanamaz.

Aşırı Tüylenme İçin Bitkisel Çay Tarifi:

Malzemeler:

1 çorba kaşığı çörek otu, 1 tutam safran, 3 tutam ısırgan otu, 3 tutam atkuyruğu

DİKKAT !!!

Çörek otu: Hamileler kullanamaz
Safran: Doz aşımı kanama ve zehirlenmelere sebebiyet verir. Hamileler kullanamaz. 10 gr safran büyük bir insanı öldürür.
Atkuyruğu: Ucunda sürekli spor başağı taşıyan yüksek boylu türler kesinlikle kullanılmamalıdır!

Hazırlanışı: Bu bitkilerin hepsini karıştırın ve büyük bir bardak suda 5 dakika kadar demleyin. Ardından bitkileri süzüp bu çayı için. Bu çayı kullanırken yine tüylerinizi temizlemeye özen gösterin. Birkaç hafta sonra tüyleriniz de azalmayı fark edeceksiniz.

İstenmeyen Tüyler İçin Süper Bir Formül Daha

Malzemeler:

25 gram kırlangıç otu
30 gram lanolin
10 gram vazelin

Hazırlanışı: Malzemeleri bir kaba koyun. Bu kabı sıcak su dolu bir tencerenin içine koyun. Erimesini bekleyin. Ardından bu kremi tüylü olan bölgelerinize sürüp birkaç saat bekleyin. Bu süre dolduktan sonra kremli bölgelerinizi yıkayabilirsiniz.

DİKKAT !!! Buradaki bitkisel çözümler bilgilendirme amacı ile verilmiştir. Herhangi bir hastalığı teşhis ve tedavi etmek gibi bir amacı yoktur. Formüllerdeki bitkileri hamileler, küçük çocuklar, kronik rahatsızlığı olanlar, kemoterapi görenler bu bitkilerden herhangi birine karşı alerjisi olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Tüm sağlık sorunlarınız da öncelikle başvuracağınız yer tıp doktorları olmalıdır. Bitkisel tedavi sadece tamamlayıcıdır ve doktorunuzun tavsiyelerini dinleyiniz.

Hiçbir bitkiyi yaşamınızda alışkanlık haline getirmeyiniz. Doz aşımı konusuna lütfen dikkat ediniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir