İsveç Şurubu Nedir? İsveç İksirinin Yararları Nelerdir?

İsveç şurubunun ilginç bir tarihçesi bulunmaktadır. İsveç şurubu İsveçli Dr. Samst’ın ölümünden sonra bulunan notlardan elde edilen, elma sirkesi karışımıyla elde edilen acı bir şurup olarak bilinmektedir. Dr. Samst’ın ölümü de bir o kadar ilginç bir olay ile gerçekleşmiştir. Genel olarak kökeni ve aile yapısı incelendiğinde Samst ailesinin çok uzun kuşaklar boyunca sağlıklı ve uzun bir ömür sürdüğü görülmüştür. Dr. Samst ise bu kuşak içerisinde 104 yaşında attan düşerek ölmüştür.

İsveç şurubu evinizde yapabileceğiniz doğal ve kolay bir karışımdır. Orjinalinde alkol karışımı ile yapılan İsveç şurubu, evinizde doğal elma sirkesi ile karışım yapılarak da oluşturulabilir. İsveç şurubu yapımında kullanılan maddeler ve dozajları ise şu şekilde sıralanabilir.

Melek otu 6,5 gr
mira 7 gr
cedvar 5, 5 gr
centinyane 3, 5 gr
besbase 1 gr
Sarı sabır 10 gr
Safran 1 gr
Revent kökü 9 gr
Domuz dikeni 2 gr
Sinameki 1 gr
Kakule 5 gr
Tarçın 1 g
Kudret helvası 10 gr
Anason 1 gr

Kafur 1 gr

Yukarıda belirtilen maddelerin karışımı, doğal elma sirkesi ile karıştırılmalıdır. Oluşturulan karışım mutlaka hava almayan kapalı bir şişe içerisinde iki hafta süre ile bekletilmelidir. Karışım, bekleme süresi boyunca her gün çalkalanmalı ve süzgeç yardımıyla süzülmelidir. Şurubun en önemli özelliği, bekleme süresi arttıkça daha fazla yarar sağlamasıdır.

İsveç şurubunun faydaları arasında en bilineni bağışıklık sisteminde düzenleyici bir etkiye sahip olmasıdır. Ayrıca vücutta koruma görevini yerine getiren bu sistem üzerinde güçlendirici bir etkisi de bulunmaktadır. Sağlıklı ve güzel bir cilt yapısına sahip olmak ve uzun bir ömür sürmek isteyenlere de yine İsveç şurubu tavsiye edilmektedir. Kullanım alanları arasında yanık ve kızarık tedavileri de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir