Kanser Nedir? Kanser Hakkında Bilgi

Kanser Nedir?

Kanser dediğimiz nedir, kanser ne demek, her türlü organ kanser olabiliyor. Kanserin ortak özelliği nedir. Kanserin ortak özelliği şudur. Kontrolsüz hücre büyümesi olarak adlandırılır. Kontrolsüz hücre çoğalması dediğimiz zaman bu her tarafın kanseri olabilir fakat genel dağılım bellidir. Böbreğin kanseri nadirdir, cildin kanseri vardır, karaciğerin kanseri vardır. Bu kontrolsüz hücre çoğalması eğer varsa patolog bu  kanser tanısını koyabiliyor ama esas olan hastanın şikayetidir. Hastanın da şikayeti ile buna destek olması lazım bizim klinik veriyi patologa aktarmamız gerekir. Bu kontrolsüz hücre çoğalması dediğimiz şey bir nedenden dolayı ortaya çıkabiliyor. Vücudumuzda bu normalde zaten oluyor. Vücudumuzun hücreleri doğal olarak çoğalıyor, yenileniyor bir kısmı da ölüyor. Önemli olan bunun neden kontrolden çıktığı bununda son yıllara neden çoğaldığı dır.

KANSER KONTROLSÜZ HÜCRE ÇOĞALMASIDIR.

Kanser, Kanser Hakkında Bilgi, Kanser Hakkında Kısa Bilgi, Kanser Hücreleri, Kanser Neden Arttı, Kanser Neden Olur, Kanser nedenleri, Kanser Nedir, Kanser ve Şeker, Kanser ve Şeker İlişkisi, Kansere Neden Olan Etkenler, Kansere Neden Olan Etmenler

Kanser Hakkında Bilgi

Kanserde ciddi bir artı söz konusudur. Peki bu kanser hücresi artınca ne oluyor. Bu kanser hücreleri bulunduğu yerde kalmayıp başka yerlerde gidip orada da çoğalıyor.  Bunu cerrahi olarak çıkardığınızda o odağı ortadan kaldırmış oluyorsunuz ve sorun çözülmüş oluyor. Bazı çalışmalarda bunu buradan çıkartmak yetmez biz bu hastaya başka tedavilerde yapalım denir. Kanser bulunmuşsa bu hasta tedavisiz bırakılamaz.

Kanser Nasıl Oluşur?

Beslenme, hava kirliliği, radyasyon, sigara,çevre kirliliği, gıda katkı maddeleri ve çeşitli toksinlerin yaptığı hasar gen fonksiyonlarını bozduğu (mütasyon)için hücreler aşırı şekilde ürer. Hücrelerin aşırı şekilde üremesini dizginleyen genler ise aktiviteleri azaldığı ya da bu aşırılıklarla baş edemediği için kanser oluşur.

Yediklerimiz Kanser Yapar Mı?

Bu konuda yediklerimiz çok önemlidir. Kanserin yaşı düşmekte ve kanserli hasta sayısı günden güne artmaktadır. Tarımda kullanılan ilaçlar, gıdanın endüstrileşmesi çok çok ciddi bir sorun yaratmaktadır. Çünkü mevcut olan  bir sistemi yanlış beslenerek de bozabilirsiniz. Bugün kanser için tek bir sebep söyleyemiyoruz.

Kanser ve Şeker İlişkisi

Vücut, kanseri beslemeye çalışırken sürekli kapasitesinin üstünde çalışır. Eğer sevdiği besini (yani şekeri) vermezseniz kanser açlıktan ölmeye başlar. Bu nedenle kanser hücreleri şekeri kuru bir süngerin suyu emmesi gibi emer. Kanser hücreleri sağlıklı hücrelere göre 3-5 kat daha fazla şeker kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir