Kaş Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir? Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaşınız dökülüyor ve kaş dökülmesinin nedenlerini merak ediyorsanız. Kaş dökülmesi neden olur? Kaş dökülmesinin sebepleri ile ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz.

kaş dökülmesinin nedenleri,  kaş dökülmesinin sebepleri, kaş dökülmesinin nedenleri, kaş dökülmesi neden olur, kaş dökülmesi nedeni, kaş dökülmesi ve nedenleri, kaş dökülmesi, kaşlar neden dökülür, hamilelikte kaş dökülmesi, hamilelikte kaş ve kirpik dökülmesi

Kaş Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir? Kaş Dökülmesi Neden Olur? 

Kaş dökülmesinin nedeni hormon dengesizlikleri olabilir.

Hipotiroid (tiroid bezinin yetersiz çalışması ) 

Hipotirodi hastalarında tiroid hormonu eksikliği görülür. 

Ter bezlerinin az çalıştığı kişilerde tiroid hormonu az üretilir. Tiroid hormonun az üretilmesine bağlı olarak hipotiroidi isimli sorundan söz edilir. Hipotiroidi ise kaş dökülmesine neden olur.  Saç dökülmesi, saçlarda azalma, kaşlarda  dökülme hipotirodin belirtileri arasındadır.

Hamilelik döneminde de hormon dengesizlikleri çok yaşandığından kaşlar zayıflar, incelebilir. Bu hamilelikte yaşanan hormon dengesizliklerine bağlı olarak oluşur.

Saçkıran Kaşta Olur Mu?

Kaş dökülmesi neden olur? Bu sorunun diğer bir sebebi ise tıpkı saçlarda olduğu gibi kaşlarda da saçkıran  olabilir. Saçkıran hakkında daha geniş bilgiyi daha önceki yazılarımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kaş dökülmesinin diğer nedenleri arasında bazı ilaçların yan etkileri olarak  kıl köklerinin zayıflaması ile saçlarda ve kaşta dökülmeler yaşanabilir. Tedaviden sonra muhtemelen bu durum normale dönecektir.

Stres ve Depresyon

Stres de bir çok hastalıkta karşımıza çıktığı gibi saç dökülmesi ve kaş dökülmesinde de dökülmenin artmasına yol açan nedenler arasındadır.

Kaş bölgesinde oluşan mantar, egzama gibi cilt hastalıkları kaş dökülmesine neden olabilir.

Bazen de kaşlar alınırken yapılan yanlışlar, kaş köklerinin zedelenmesi de kaşların dökülmesine yol açabilir.

Görüldüğü gibi kaş dökülmesinin nedenleri çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Kaş dökülmesinin nedenin araştırılması için uzman bir doktora başvurmanız gerekir.

Bazı bitkisel yağlar ile kaşları güçlendirmek denenebilir. Fakat bu sorunun altında yatan nedeni öğrenmek için öncelikle doktora başvurmanız gerekir.  Tedaviye rağmen kaşlar geri gelmiyorsa o zaman kaş ekimi yoluna gidilebilir.

One Comment on “Kaş Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir? Kaş Dökülmesi Neden Olur?”

  1. KAŞ VE KİRPİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL DESTEK
    Malzemeler;
    2-3 adet taze ceviz
    2-3 adet taze fındık

    Yapılışı ; Taze ceviz ve fındığın kabukları kırılıp küçük bir tavada kendi öz yağını salgılayıncaya kadar kavrulur daha sonra yakmayacak sıcaklığa geldiğinde bir pamuk yardımı ile tavaya salgılanan yağ sıyrılarak kaş ve kirpiğe uygulanabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir