Kefir Sabunu Ne İşe Yarar? Kefir Sabunun Faydaları Nelerdir?

Kefir ile ilgili, kefir ve kefir sabunu hakkında daha önceleri de yazılarımız olmuştu. Kefirin sağlığımız için olan faydaları bir çok uzman tarafından açıklanmıştır. Kefirin faydaları ve önemi anlaşıldıkça tüketimi de oluşmaktadır. Şimdi asıl konumuz olan kefir sabununun ne işe yaradığı ve faydası hakkında bir takım bilgiler vereceğim.

kefir-sabununun-faydaları

Kefir Sabunun Faydaları Nelerdir?

Kefir sabunu her tip cilt için gayet uygun olan bir sabun öncelikle kefir aslında tarihte egzama ve cilt hastalıkları ile ilgili faydası tespit edilmiş bir gıda hatta siz kefirin kendisi ile cildinize maske yaptığınızda cildinizde oluşan minik minik yaraların çok daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Kefir egzama ve cilt hastalıklarına iyi gelir.

Egzama ile ilgili çalışmalarda kefir içerisindeki prebiyotik bakterilerin çok daha çabuk iyileştirici etkisi tespit edilmiştir.

Kefir sabunu cildinize ve saçınıza kullanabilirsiniz.

Kefir sabunu cildi onarır.

Düzenli  kullanıldığında saç dökülmesinin azalmasında ve saç kepeğine karşı olumlu etkisi bulunur.

Kefir sabunu kullanmaya devam ederseniz bir süre sonra cildinizin kaygan, nemli ve cildinizin onarıldığını hissedersiniz.

Kefir sabunu neye iyi gelir sorusuna verilebilecek bir başka özelliği ise akne (sivilce), mantar gibi cilt rahatsızlıklarında da iyi geldiği iyileşmede olumlu etkilerinin olduğu söylenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir