Kekiğin Faydaları Ve Kekiğin Zararları

Kekiğin faydaları ile ilgili bilgiler, kekiğin zararları ile bilgiler; ve kekik nasıl kullanılır sorularına cevap bulabileceğiniz yazımızın içerisinde, kekik hakkında bilmediğiniz çok şey öpreneceksiniz…

Kekiğin faydaları arasında, ilk olarak antioksidan etkisinden söz etmek gerekmektedir. Kekik, antioksidan etkisi ile, yaşlanmayı geciktirmekte, vücudun direncini arttırırken, bağışıklık sisteminin de güçlenmesine katkıda bulunmaktadır.
Kekiğin faydaları arasında, göğüs kanserinin metastaz yapması durumunda değerlendirilmesi gereken bir etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Göğüs kanserinin metastaz yaptığı durumda, kekiğin kullanılması durumunda, metastaza uğrayan göğüs kanseri hücrelerinin öldürülmesi gibi bir durum söz konusudur.

Kekiğin faydaları arasında, kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatmasından da söz etmek gerekmektedir. Kekik bu faydasını, kekik yağından sağlamaktadır.

Kekiğin faydaları arasında, yaşa bağlı olarak değişen beyin hücrelerinin değişiminin yavaşlamasından da söz etmek gerekmektedir. Beyin hücrelerini yavaşlatan kekiğin faydalarından yararlanmak için de yine kekik yağından yararlanmak gerekmektedir.

Kekiğin faydaları arasında, üst solunum yolu iltihaplarına iyi gelmesinin yanısıra, boğaz ağrısı grip, soğuk algınlığı, boğmaca gibi durumlar da sayılmaktadır. Kekiğin faydalarından, belirtilen sorunlar için yararlanmak isteyenlerin, kekik çayı kullanmaları gerekirken; kekik suyu ile yapılacak olan gargaranın da büyük faydasının olduğu belirtilmektedir.

Kekiğin faydaları arasında, ağrı kesici özelliğinden de söz etmek gerekmektedir. Kekik, baş ağrısını, karın ağrısını; ve mide ağrısını geçirmektedir.

Kekiğin faydaları arasında, kolesterolü dengelemesinden söz edilebileceği gibi kekiğin faydalarından bir diğeri de şeker hastalığına iyi etkisidir.

Kekiğin faydaları arasında, gastrit ve mesane enfeksiyonlarına karşı iyi gelmesinden de söz etmek gerekmektedir.

Kekiğin zararları kimlere dokunur derseniz; hamile kadınların kekik yağı kullanması önerilmemektedir. Kekiğin zararları, kekiğe alerjisi olanlara da dokunmaktadır. Kekiğin zararları, bazı ilaç kullanımını gerçekleştiren kişilere de dokunmaktadır. Kekiğin zararları, kekiği fazla kullanan kişilere de dokunabilmektedir.

Kekik nasıl kullanılır derseniz; kekik çayı yapmak için, bir fincan kaynatılmış suyun içerisine yarım tatlı kaşığı kekik atılmalı; ve fincanın ağzı kapatılarak on dakika demlenen kekik bu şekilde içilmelidir. Kekik kesinlikle kaynatılmamalı; kaynatılmış suyun içerisine konulmalıdır.

One Comment on “Kekiğin Faydaları Ve Kekiğin Zararları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir