Kepeklerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Özellikle siyah renkteki elbiseler giyildiğinde omuzlara dökülen kepekler günlük yaşamda insan için büyük sorunlar oluşturur. Kötü bir görüntü verir ve morali bozar. Kepek probleminden kurtulmak için kepek şampuanı kullanmak zorunda değilsiniz.

Kepekten Kurtulmak İçin ;

Aspirin ; Kepek problemi moralinizi bozuyorsa 2 aspirini toz haline getirin ve saçları yıkarken her defasında kullanmış olduğunuz şampuana ilave edin. Karşım saçınızda 1-2 dakika beklesin ve sonra iyi bir şekilde durulayın. Daha sonra normal şampuanla tekrar yıkayın.

Kabartma Tozu ; Kepeği kontrol etmek için saçları ıslatın ve bir avuç kabartma tozuyla saçı saç derisine doğru ovalayın. Daha sonra saçınızı iyi bir şekilde durulayın ve kurutun. Bu işlemi saç her yıkandığında yapın. Ancak sadece kabartma tozu kullanın. Saç ilk etapta kuruyabilir. Birkaç hafta sonra saç derisi doğal yağlar üretir ve saçlar daha yumuşak olur.

Limon ; Pul pul olan kepekler kafayı kaşındırıyorsa çözümü limon olabilir. Sadece saç derisinze 2 yemek kaşığı limonla masaj yapın ve sonra suyla durulayın.

Tuz ; Şampuandan önce normal sofra tuzunun aşındırıcı özelliğiyle kepekten kurtabilmeniz mümkün. Tuzluğu alın ve kuru saç derisine bir miktar serpin. Daha sonra, saç derisine masaj yaparak tuzu yedirmeye çalışın. Kuru ve pul pul olan saç derisine şampuan uygulaması için hazır hale getirmiş olursunuz. Daha sonra şampuanla yıkayın.

Sirke ; Kepekten kurtulabilmek için, her şampuanlamadan sonra 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ilave edin. Saçları bununla durulayın. Bununla beraber, saçınızı şampuanlamadan önce saça direk 3 yemek kaşığı sirke uygulayarak saç derisine masaj yapın. Kısa bir süre böyle bekletin ve saçı durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir