Kilo Aldırmayan Sebze Çorbaları

Kanal D de yayınlanan sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Dr. Aytuğ Kolonkaya’nın yatığı sağlık programı izleyicileri sağlık konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. 11.10.2012 bugün programa konuk olan Dr. Ayça Kaya kışın soğuk günlerinde içinizi ısıtacak kilo aldırmayan sebze çorba tarifleri verdi.

Masum Tatlı Tarifi, Kilo Aldırmayan Sebze Çorbası, Brokoli Çorbası, Balık Çorbası, Sebze Çorbası, Doktorum 11.10.2012, Doktorum 11 Ekim 2012, Doktorum Bugün, Kanal D Doktorum Video, Kanal D Doktorumda Bugün, Dr. Ayça Kaya

Havalar soğuyunca neden kilo alırız. Kış geldiğinde soğuklar başladığında vücudumuz yağlanma eğilimine giriyor. Kilo almak daha kolay oluyor.

Brokoli, Ispanak, Kereviz ve Balık Çorbası

Bu kış sebze çorbalarına ağırlık verelim.

Brokoli çok önemli bir sebzedir. Lif oranı yüksektir. A, C ve E vitaminleri içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı koruyucudur.

Brokoli ve çorbası çok faydalıdır.

Kilo Aldırmayan Çorba

Kereviz Çorbası

Kilo vermek istemeyenler çorbayı tek başına tüketin ekmek yemeyin.

Balık Çorbası

Ispanak Çorbası

1 kepçe çorba 1 dilim ekmek kalorisinde

Sebze çorbalarını nişastalı ürünler ile karıştırmadan tüketiniz.

Kestanenin nişasta oranı çok yüksektir. Kestaneyi ızgara yapmak, kavurmak ve haşlama yaptığımızda %25 kalorisi düşüyor. Kestaneyi fazla tüketmeyin.

Nar kabuğu meyvesi , taneleri her şeyi ile faydalıdır. Nar vücuttaki paslanmayı önler. Cildi besler. Nar ishale iyi gelen bir meyvedir. Marketten aldığınız nar soslarına glikoz konuluyor. Doğal nar sosu alınız yada kendiniz yapınız.

Masum Tatlı Tarifi

Malzemeler:

Kuru kayısı,yaban mersini, kuru huma, 1 bardak diyet süt, bol tarçın 10 adet dövülmüş badem

Masum Tatlı bağırsaklarınızı çalıştırır. Yukarıdaki malzemeleri süt içine karıştırıp üzerini tarçın ve ceviz ekleyerek tatlı hazırlayabilirsiniz. Adet dönemlerinde de  tatlı ihtiyacınızı giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir