Kilo Almak İçin Bazı Öneriler

Kilo almak için önerilerde bulunmadan önce kilo alamama sorunun altında yatan bir hastalık olup olmadığının araştırılması gerektiğini bilmeniz gerekir.

Çağımızın salgın hastalığı obezite; ve şişmanlık bu nedenle, zayıflamak için yapılması gerekenler pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Ancak nasıl kilo alınır; ve kilo almak için ne yapmak gerekir sorusunun cevabını bilen çok kişi yoktur. Bu nedenle de pek çoğumuz, ne yapsak da kilo alamadığımızdan şikayet eden zayıflar grubunda yer almaktayız. Bu eksikliğin farkına varmamız sebebiyle sizlere, kilo almak için önerilerde bulunmaya karar verdik.

Kilo almak için verilen önerileri uyguladığınız takdirde, eğer herhangi bir sağlık probleminiz yok; ya da kalıtımsal bir probleminiz bulunmuyor ise kilo alırsınız. İşte kilo almak için verebileceğimiz önerilerden bazıları:

Kilo almak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada, öğün atlamamanızın gerekliliği yer almaktadır. Hatta kilo almak için günde altı öğün tüketmeniz gerektiğini öneren pek çok uzman bulunmaktadır. Günde tüketeceğiniz altı öğünün üçü ana, üçü de ara öğün olmak durumundadır. Her bir öğün arası zaman farkının 2.5 saat olması önerilmektedir.

Kilo almak için yemek yediğiniz hızı da göz önünde bulundurmalısınız. Yemek yerken ne çok hızlı; ne de çok yavaş olmamanız gerekmektedir. Gün içerisinde tükettiğiniz ana öğünlerin, yağ, karbonhidrat, protein… gibi tüm besin gruplarını içermesine önem vermeniz gerekmektedir. Gün içerisinde tükettiğiniz süt miktarını ve yoğurt miktarını da, kilo almak için arttırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Kilo almak için tükettiğiniz sütün içerisine, pekmez, bal, şeker; ya da nesquik ilave etmeniz önerilmektedir. Tükettiğiniz yoğurdun içerisine ise, pudra şekeri ya da toz şeker eklemeniz önerilmektedir.

Ana öğünlerin yanında tüketeceğiniz ara öğünlerde ise, badem, ceviz, fındık gibi yağlı besinler, kuru meyve; ya da ev yapımı hamburger tüketmeniz, kilo almak için isabetli davranışlar arasında yer alacaktır. Kilo almak için ayrıca, taze sıkılmış meyve suları, bol şekerli limonatalar da tercih edebilirsiniz.

Muhallebi yiyorsanız, üzerine bir ya da iki kaşık ceviz içi ya da fındık içi ilave etmeniz de kilo almak için verilen öneriler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, sütlaç, kazandibi, puding, kabak tatlısı, meyveli jole gibi yiyecekler de kilo almak için verilen öneriler arasında yer almaktadır. Kilo almak için yiyeceğiniz makarnayı sade değil de, üzerine sos, yoğurt, peynir; ya da kıyma ekleyerek tüketmeniz de verilen öneriler arasında yer almaktadır.

Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa, her gün bir tane haşlanmış yumurta tüketmeniz önerilmektedir. Yemeklerinizi yağlı ya da kızartma şeklinde değil de, haşlama, buğulama; ya da ızgara şeklinde hazırlamanız önerilmektedir.

Uyarı: Kilo almak için burada verilen öneriler bilgilendirme amaçlıdır. Eğer kilo alamıyorsanız bunun nedenini öncelikle doktora danışmalısınız. Yukarıda verilen yiyeceklere karşı bir alerjiniz olabilir bu nedenle her birey doktor kontrolünde kilo almalıdır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa bazı yiyecekleri fazla yemek sağlığınızı olumsuz etkiler.

One Comment on “Kilo Almak İçin Bazı Öneriler”

  1. Hamur işleri de kilo aldıran besinler ancak çok fazla hamur işi yemek bu defa başka sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir