Kimyasal Temizlik Ürünlerinin Zararları ve Organik Ürünler

Temizlik ve hijyen, her insan için önemli iki kavramdır. Bu kavramlar sayesinde sağlığımızı korur, daha kaliteli bir yaşam tarzına sahip oluruz. Buna paralel olarak bir de, insanların, sağlıklı yaşamı kendilerine yaşam tarzı olarak belirlediklerini düşünecek olursak, temizliğin sağlıklı yaşam içindeki yerini es geçmemiz çok zor olacaktır. Bu nedenlerledir ki temizliğimize çok dikkat etmeliyiz. Temizlik yaparken kullandığımız temizlik ürünlerinin ise, organik ve doğal olmasına önem göstermeliyiz ki yapmış olduğumuz temizliğin bir anlamı olsun.

Temizlik ürünlerinin içerisinde bulunan kimyasal maddeler, temizlik ürünlerine çeşitli özellikler katmaktadır. Bu özellikler arasında, leke çıkartma, canlı renkler, yumuşak çamaşırlar, renk açıcı ürünler… gibi pek çok alternatif yer almaktadır. Ve genellikle bayanlar, bu özellikler için, temizlik ürünlerine bir dünya para öderler. Ancak biliyor musunuz, bu temizlik ürünleri, çamaşırlarınızı kirden yağdan ve pastan arındırırken, kendi pislikleri ile donatıyor… Yani yapmış olduğunuz temizliğin aslında pek bir anlamı kalmıyor…

Temizlik ürünlerinde kullanılan kimyasal ürünler, deterjanların parçalanmasına engel oluyorlar. Ve sizin eşyalarınızın kiri ve yağı çözülürken, bu kir ve yağların yerini deterjan kalıntıları alıyor. Bunların kir ve yağlardan tek farkı, kokularının daha güzel olması ve kendilerini yağ gibi ortaya sermemeleri, yani varlıklarını kullanıcılarına farkettirmemeleri…

Deterjanların, içlerinde bulunan kimyasal özellikleri sayesinde parçalanmamaları, doğaya da o şekilde karışmalarına neden oluyor: şöyle ki: kanalizasyon borularından akıp giden kimyasal temizlik ürünleri, doğal döngüye maruz kalarak bizim içme sularımıza karışarak bize geri dönüyor. Bu döngü ise, sağlıklı yaşam tarzını benimseyen kişiler için oldukça yanlış bir döngü.

Organik ve doğal temizlik ürünlerinin, kimyasal temizlik ürünleri yerine kullanılması, bizim sağlıklı yaşamamız için olumsuz etkilerde bulunmadığı gibi doğanın dengesini de bozmuyor. Şöyle ki: organik ve doğal temizlik ürünleri, parçalanmayan temizlik ürünleri grubunda yer almamaları nedeniyle, doğal döngüye sadece bitkisel katkılarda bulunuyor ki bu da bizim istemediğimiz durumlar arasında yer almıyor.

Organik ve doğal temizlik ürünleri denildiği zaman akla, çamaşır deterjanından bulaşık deterjanına, el sabunundan şampuana kadar pek çok ürün gelmektedir. Bu ürünlerden bir tanesi de, Klar Organik Sıvı El Sabunu‘dur. Klar ile ellerinizi yıkadığınızda, ne çevre için olumsuz etkilerde bulunmuş olursunuz, ne de cildinize kimyasal ürünler tarafından verilecek olan zararlara maruz kalırsınız.

Çevrenin temizliği ve kendi temizliğiniz, aynı zamanda doğal döngü ve dünya düzeni için sizleri Organik ve doğal temizlik ürünleri kullanmaya davet ediyoruz.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5109576130655435172

http://video.google.com/videoplay?docid=8527585546271308446

One Comment on “Kimyasal Temizlik Ürünlerinin Zararları ve Organik Ürünler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir