Kızılcık Şerbeti Nasıl Yapılır? Kızılcık Şerbeti Yapılışı

Bu yazımızda sizlere, kızılcık şerbeti nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, kızılcık şerbeti yapılışından söz edeceğiz. Kızılcık şerbeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan kızılcık şerbeti yapılışı öncesinde, kızılcık şerbeti için gerekli malzemelere birlikte göz atalım:

Kızılcık, Kızılcık Şerbeti, Kızılcık Şerbeti Nasıl Yapılır, Kızılcık Şerbeti Yapılışı, Kızılcı Şerbeti Tarifi

Kızılcık şerbeti nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için kızılcık şerbetinin yapılışını anlatmaya geçmeden  kızılcık şerbetinin malzemelerini hazırlayalım.

Kızılcık şerbeti malzemeleri:

1 Kilo kızılcık
4 bardak şeker
3 litre su
6 tane karanfil
2 tane çubuk tarçın.

Kızılcık şerbeti nasıl yapılır?

Kızılcık şerbeti yapılışı: 

Öncelikle kızılcıkları temizlemeniz, ve saplarından ayırmanız, sonra da yıkamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra kızılcıkları ezip tencereye koyun. Üzerine suyu ekleyip kaynatmaya başlayınız. Kaynayıp köpük köpük olunca üzerindeki köpüğü alıp yeterli miktarda şekeri ekleyin. Şeker eriyene kadar devamlı karıştırın. 5 dakika daha kadar kaynatın. Kızılcık şerbeti kırmızı renk aldığında kızılcığı ocaktan alıp süzgeçten geçirip süzün. Soğumasını bekleyiniz. Buzdolabında saklayınız. Soğuk olarak servis ediniz.

Sade olarak da gayet güzel olan kızılcık şerbetine isteyen şerbet kaynarken son 5 dakikasında karanfil, tarçın ekleyebilir.

Kızılcık çok faydalı bir meyvedir. Kızılcığın faydalarında tam olarak yararlanmak için sade meyve olarak yenmesi tavsiye edilir.

Yazın sıcak günlerinde serinlemek isteyenler için kızılcık şerbeti nasıl yapılır? Merak edenler için kızılcık şerbetinin yapılışı ile ilgili bilgiler verdik. Afiyetle soğuk olarak içiniz.

Buzdolabında saklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir