Kol Sarkmalarını Toparlamak İçin Bitkisel Tarif

Kol sarkmaları görünüm olarak bizi çok rahatsız eden bir durumdur. Kol sarkmalarında aşağıdaki malzemeleri kullanarak kol sarkıklarının toparlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kol Sarkmalarını Toparlamak İçin Bitkisel Tarif:

1 çay bardağı kil

2 yemek kaşığı ardıç yağı

2 tatlı kaşığı buğday filizi yağı,

Güzelce karıştırın ardıç yağının doku sıkılaştırma özelliğinden, beyaz kilin ise ısıyı transfer etme özelliğinden faydalanılır.

Bu kolda en az 20 dakika kalacak bunu sürdükten sonra hareket etmek sorun olmaz streç filmle kapatabilirsiniz. Aşağıdan yukarıya sürün yıkanınca hemen çıkar, kuruyup katılaşır etkisini her uygulama sonrasında fark edeceksiniz.

Tülbentle de sarabilirsiniz. 20-30 dakika bekletilebilir. Daha fazla bekletilmez.

Haftada 2 defa uygulanabilir.

UYARILAR

Hamileler KULLANMAMALI

Böbrek hastaları KULLANMASINLAR

Genital bölgeye, yakın çevresine ve dekolte ve göğüse bölgesine SÜRÜLMEZ.

Ardıç yağının zararları ; Hamilelik döneminde kullanılması sakıncalıdır. Fazla alındığı taktirde böbrekleri tahriş eder ve idrar yollarında kanamaya sebep olur.

http://oynat.cubecdn.net/doktorumvod/mp4/2012/5/4/1410.mp4

 

2 Comments on “Kol Sarkmalarını Toparlamak İçin Bitkisel Tarif”

  1. Mrb ben şimdi bu kol sarkması için olan maskeyi yaptım yalnz maske koluma cok zor sürüldü. Neden olabilir sizce bırde bu maskenin içine konulan yağlar az gelıyor o yüzden kıvama gelene kadar içine su koydm o yüzden olabilir mi ama doktorum da gördüğümde de öle yapmşlardı diye hatırlıyorum. Birde bu maske cok oluyor kalanı folyaya sarıp dolapta bekletsem olurmu dersıniz. Cevap verirsenz sevinirim hoşcakalın.

  2. Nagihan Hanım Merhaba

    Evet bende kıvamını tutturmak için bir miktar su ekleniyor diye biliyorum. Kalanı buzdolabının raf bölümünde saklanabilir ama çok uzun süre bekletmemek gerekir bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir